שְׁאֵלָה:
איך אני יכול לחוש כשמישהו ישן עם הארדואינו שלי?
Anonymous Penguin
2014-03-04 05:17:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התעלם מהכותרת הדומה לעוקב.

אני חושב ליצור פרויקט עם Arduino שיוכל לחוש את הרגלי השינה שלך, כשאתה ישן וכמה אתה ישן. זה יהיה נוח שלא צריך להפעיל / לכבות את זה בלילה; עליו לדעת כיצד לעשות זאת.

כמה רעיונות שיש לי:

  • חיישן תנועה
  • דפוסי נשימה (אם מיקרופון של ארדואינו יכול אפילו לבחור את זה ... אני אהיה מופתע אם זה יכול)
  • שעון RTC יכול לסייע להחלטה זה חצות. בדרך כלל, סטיב לא ישן בזמן הזה בימי שישי. הוא כנראה לא ישן עכשיו. זה לא תמיד יהיה שם כדי לעזור לך, אך אולי תוכל לנסות להשיג תוצאות מדויקות יותר בדרך זו

כיצד האם אוכל להשיג זאת? (נקודות נוספות לאלגוריתם כלשהו שיכול להביע מנמנם משינה עמוקה.)

קרוב לוודאי שאחת הדרכים לזהות מצב שינה של מישהו היא למדוד דופק לב, ולגלות מתי דופקים עוברים מתחת לסף (שונה עבור כל אדם, אך ניתן "לנחש" על ידי המערכת לאחר מספר ימים). עם זאת, אתה יכול אפילו לראות אם לאדם היו כמה סיוטים (דופק עולה) :-) זה פולשני (חיישן דופק) אבל הוא גם הדרך היחידה לדעת על שינה של אדם אחד כאשר 2 נמצאים באותו חדר.
חיישן גלי המוח של Neurosky כנראה עובד מצוין עם Arduino. מדוד תדירות. עד 4Hz -> שינה NREM. עד 8-9 הרץ ---> שינה של REM. מעל 8-9 הרץ עד 16 הרץ ---> ער, אבל העיניים עצומות ונינוחות. מעל זה ---> ער.
אחד תשובה:
#1
+13
sachleen
2014-03-04 05:50:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למעשה עשיתי דבר כזה, באמצעות חיישן תנועת PIR.

חיישן התנועה מספיק טוב כדי לזהות אדם שמסתובב בשנתו, והאלגוריתם הפשוט שלי פשוט סופר תנועות לדקה וכאשר הוא מעל לסף (נמצא על ידי ניסוי וטעייה), זה משמיע אזעקה להעיר אותך.

enter image description here

התמונה לעיל מייצגת את גופי תנועות במהלך לילה. הדוקרנים מייצגים תנועות גבוהות / דקה.

כאן אנו רואים לאחר כ- 30 דקות תנועת גוף הייתה מינימלית. זה מצביע על כך שהייתי בשלב עמוק יותר של שינה באותה תקופה.

השיא ב -250 דקות (בסביבות 4:30 לפנות בוקר) הוא כאשר התעוררתי רק כדי להבין שאני יכול לישון עוד כמה שעות. אני זוכר את הזמן שהיה 4:38 כשהסתכלתי על השעון שלי וכבר עמדתי מולו. פירוש הדבר שהסתובבתי מול השעון אך למעשה "התעוררתי" כעבור 8 דקות כדי לראות את השעה, ואז הסתובבתי לאחור (מסומן על ידי הזינוק הקצר יותר ב 265).

הנתונים מצביעים על כך שהייתי לא מסוגל לישון טוב מאוד (בהשוואה לפרק הזמן שבין 30 ל -240 דקות) לאחר שהתעוררתי פעם אחת ולבסוף קמתי ב -400 דקות (7:00 לפנות בוקר), כשסגרתי הכל.

כמה פוסטים מהבלוג שלי שיש להם הרבה יותר מידע.
תודה על הקישורים בבלוג שלך. שאלה אחת שיש לי היא איך אתה מחליט שמישהו לא קורא ספר או צופה בטלוויזיה בזמן שהוא עושה משהו בזמן שהוא נמצא במיטה? זה כמה נתונים טובים. האם היה צורך לכבות את הפרויקט כשנכנסת למיטה?
שלי הוא שעון מעורר ולכן הוא צריך לזהות תנועות רק בחצי השעה לפני שהאזעקה עוברת. אז זו הפעם היחידה שחשובה. הגרף בן לילה הוא רק לאיסוף נתונים בכדי להבין כמה תנועות / סיכה נחשבים ל"שינה קלה, קלה להעיר "
האם יש לך הצעות כיצד לזהות אם זה סתם סרק או אם זה שינה? אולי אצטרך לעשות חלק מהנתונים שלי ...
הייתי רואה איך הגרף נראה שינה לעומת פעילויות שונות. שקול את זה עם השעה ביום (סביר יותר שישן 03:00 מאשר קריאה). קשה לומר בלי לאסוף הרבה נתונים.
כדי לעזור לך בחיפוש Google, טכניקה זו נקראת אטיגרפיה. בויקיפדיה יש מבוא הגון. ככל הנראה יש צורך בעיבוד אותות כלשהו, ​​אך שום דבר קשה מדי או מעבר ליכולותיו של ארדואינו. כדי לסווג את שלבי השינה (כולל ערה) הייתי מסתכל על עבודות אקדמיות בנושא. דבר אחד להחליט הוא אם אתה רוצה לשים את החיישנים על המיטה שלך (דיוק קל, נמוך), או על פרק כף היד שלך (קשה יותר, מדויק יותר, ותוכל למדוד את טמפרטורת הגוף, אור הסביבה ומוליכות העור).


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...