שְׁאֵלָה:
לשם מה נועדו סיכות ה- SVG בשכפול SainSmart Uno?
Peter Bloomfield
2014-02-19 20:30:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קניתי לוח שיבוט SainSmart התואם ל- Arduino Uno R3. לצד כל אחד מסיכות ה- IO הסטנדרטיות, יש שורה של 3 סיכות נוספות (זכר). הם מסודרים בעמודות, מסומנים S, V ו- G.

ניתן לראות אותם בתמונה זו:

Photo of SainSmart Uno R3 clone board

רובם הם מיד מעל לוגו SainSmart ו- UNO. ניתן לראות את סיכות ה- SVG המתאימות לסיכות האנלוגיות מתחת למיקרו-מעבד.

לשם מה נועדו הפינים האלה? האם זה פורמט סטנדרטי עבור יישומים מסוימים, או שמא משהו ייחודי ל- SainSmart?

אחד תשובה:
#1
+10
Peter Bloomfield
2014-02-19 20:30:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

SVG = אות, מתח, הארקה.

סיכת האות תשא את הפלט בפועל, שעשוי להיות גבוה או נמוך בכל זמן נתון. זו בעצם רק גרסה גברית של סיכת ה- GPIO המקבילה. סיכת המתח תמיד תהיה גבוהה (שיכולה להיות 5V או 3.3V בלוח זה, תלוי במתג רמת הפלט). סיכת הקרקע היא בדיוק מה שהשם מרמז - היא מחוברת לקרקע הלוח.

זה כמובן אומר שיש הרבה כפילויות. מדוע יש שני סיכות איתות? ולמה לטרוח שיש כל כך הרבה סיכות מתח ואדמה אם הם בכל מקרה זהים?

הסיבה היא פשוט נוחות.

אם יש לך רכיב חיצוני עצמאי (כגון מנוע), בדרך כלל תצטרך להפעיל אליו 3 חוטים נפרדים. עם סיכות ה- SVG הממוקמות באופן קבוע על הלוח, אתה יכול להשתמש בכבל 3 כיווני עם גוש כותרת נשי מתאים. אתה יכול להריץ את זה לסט שווה ערך של 3 פינים ברכיב החיצוני. זה אומר שאתה מסוגל לחבר / לנתק את הרכיב על ידי חיבור / ניתוק (יעיל) של כבל בודד.

אני לא חושב שרעיון ה- SVG הוא 'סטנדרט' ככזה, בעיקר בגלל (בזה זה רק מועיל לאנשים שמתנסים או מבצעים טיפוס של טיפוס (בניגוד לתכנון מערכת קבועה יותר). נראה שזה פופולרי למדי בקרב חובבים וחובבים. אתה רק צריך להיזהר מרכיבים שעשויים למקם את סיכות ה- SVG המקבילות שלהם בסדר אחר.

לרוב סרוו יש אותו פינאוט ולכן אני מניח שהיתרון הנוסף הוא שאתה יכול לחבר אותם בקלות. Http://www.imagesco.com/servo/connectors.jpg
נקודה נהדרת. התכוונתי להזכיר סרוו, אבל ברור ששכחתי!
זה שימושי גם לחיבור פוטנציומטר לסיכות אנלוגיות. אם אתה מחבר את סיכות הסיר החיצוניות ל- V & G ואת הסיכה האמצעית ל- S, אז יש לך מחלק מתח מיידי.
עלי לציין כי נראה שסיכת ה- V בתצורה זו אינה חזקה מספיק בכדי להניע סרוו רגיל. זה מצער, כי זה ממש נוח לחבר סרוו ישירות לכותרת הזו. נראה שזה עובד בהתחלה, אבל בסופו של דבר הלוח יעבור למצב לא מגיב, ככל הנראה כי הוא לא יכול להניע כל כך הרבה זרם, או שהמתח משתנה. אני לא בדיוק בטוח למה, אבל נראה שהסרת הסרוו מסיכת הכותרת 5v של Arduino עובדת בסדר גמור. סוג של משובש.
זה לא ממש רעיון טוב להפעיל סרוו של * סיכה * כלשהי על ארדואינו, מכיוון שלאלה יהיה מתח גבוה מדי או שמקורם בווסת ההיגיון, וכפי שהסרוואים ידועים לשמצה רעבים ורעש חשמלי, זה עדיף שהם לא יחלקו את אותו הרגולטור כמו ההיגיון.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...