שְׁאֵלָה:
חיישן למפלס מיכל מים תת קרקעי
Rob Hoare
2014-02-28 11:28:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באופן דומה לשאלה " הדרך הטובה ביותר לקבוע אם קנקן מים של 5 ליטר הולך ומתרוקן ", אני מחפש דרך למדוד מים במיכל. זאת כדי שניתן יהיה לחבר אותו לארדואינו לצורך רישום ודיווח. אבל זה מיכל שונה מאוד.

יש לי בית עם המים הביתיים המסופקים ממיכל בטון תת קרקעי (סביב 3000 ליטר ארה"ב, 11000 ליטר). למרות שיש פתח מתג לצוף כשהוא מתרוקן (כדי להגן על המשאבה), הייתי רוצה לדעת שהוא מתחיל להיות נמוך הרבה לפני כן (מכיוון שלוקח זמן לפני שמכלית מספקת מטען טרי). באופן אידיאלי משהו שמודד במדויק או בשלבים (לפחות בשמיניות עומס), כך שתוכנות יכולות לחזות מתי היא תיגמר על סמך שימוש ממוצע, וניתן יהיה לפקח עליה באופן מקוון כאשר היא לא נמצאת.

למיכל יש פתח בטון כבד, וחור קטן שיש בו מדיפסטיק פרימיטיבי קיים, כך שהגישה מוגבלת. זה בסביבה מדברית קשה, אבל חדר המשאבות והעוצמה נמצאים במרחק של מטרים ספורים בלבד.

כמה רעיונות שהיו לי:

 • השעיית מערך מתגי צף עם מיתרים. באורכים שונים מבר בתוך הטנק, וחוט את כולם בחזרה לבקר. קשה להתקנה, מכוער ולו טק. או משהו דומה על מוט אנכי.
 • אנשי קשר (כמו תקע 2 פינים אמריקאי) על מוט אנכי ששוב מחובר חזרה לבקר (כנראה באמצעות כבל סרט). קורוזיה / אנודות עשויות להיות בעיה, אם כי כוח יכול להיות דופק קצר לפעמים. עיבוי, קורי עכביש ובאגים מתים עשויים לתת קריאות שווא.
 • הפעל כבל מבודד במלואו אנכית, ומשמש כאנטנה להעברת דופק, והשתמש בהבדל בין האופן שבו הוא עובד כאנטנה באוויר ובמים, (כמו מד SWR) כדי לחשב כמה רחוק המים נמצאים.
 • איתור מרחק קולי (או קל?) המותקן מתחת לפתח. הטווח צריך להיות עד 2 מטר.
 • מציאת עומק (סונאר) על מצוף. האתגר הגדול ביותר כאן הוא להוציא את האות (כבל ארוך עלול להסתבך כאשר המכל יתמלא).

שני האחרונים היו טובים עוד יותר אם הם היו אלחוטיים (כדי לחסוך הפעלת כבל שעשוי להיות להיפגע) אבל אני לא חושב שאקבל את חיי הסוללה שהייתי רוצה (שנה או יותר).

יש רעיונות אחרים? האם מישהו עשה זאת אי פעם?

עשר תשובות:
#1
+17
nizam.sp
2014-07-11 05:10:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://playground.arduino.cc/Main/Waterlevel

לקישור שלמעלה הייתה גישה יפה.

Water level detection using Pressure Transducer

העיקרון זהה למד הרמות הפנאומטי המסורתי, למעט מחוון החוגה מוחלף על ידי מתמר לחץ, והמשאבה המופעלת ידנית מוחלפת על ידי משאבת אוויר לאקווריום.

מתי המשאבה פועלת, אוויר זורם דרך צינור ה- PVC המשוקלל לתחתית המיכל, שם מופיעות בועות. ברגע זה לחץ האוויר בצינור ה- PVC שווה ללחץ ההידרוסטטי בתחתית המיכל. מכיוון שלחץ המים בתחתית המיכל הוא ביחס ישר למפלס המים, הדבר תקף גם לגבי לחץ האוויר בצינור ה- PVC. לחץ האוויר הופך לאחר מכן למתח אנלוגי על ידי מתמר הלחץ. מתח זה יכול להיקרא על ידי הארדואינו.

יתרון גדול של שיטה זו ביחס לטכניקות קיימות אחרות הוא שאין צורך להציב חלקים אלקטרוניים או מתכתיים במיכל, שם התנאים הסביבתיים (בעיקר לחות) אינם נוחים. זה מונע כל סיכון לקורוזיה.

אנא עדכן את תשובתך בפרטים מסוימים למקרה שהקישור ישתנה או יוסר.
#2
+12
Cybergibbons
2014-02-28 14:29:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי רקע בעבודה על ספינות בהן מדדי מפלס טנקים חזקים וניתנים לביצוע הם חלק עצום ממכשור העומד לרשותך. מים הם הנוזל הכי סלחני והכי קל למדידה - הם קרירים, לא צמיגים מדי, לא מאכלים כשלעצמם, וקל לניקוי. ישנן אפשרויות רבות העומדות לרשותך.

באופן אישי אני אמנע מכל מערכת הכוללת טבילה כלשהי בנוזל אם בכלל אפשרי. איטום לא קל. הייתי מנסה להישאר עם מערכת בדוקה.

אז כדי להריץ את הפתרונות שלך:

 1. מתגים לצוף מרובים - יש רזולוציה ירודה. יהיה אמין. אתה יכול לקנות מכלולים עם מתגי הגבלה לצוף LowLow, LowHigh, HighLow, HighHigh שכבר קיימים עליהם לשמירה על רמות טנקים, אך אלה הם באיכות תעשייתית עם מחירים תעשייתיים.

 2. זה יעבוד, אבל קורוזיה הולכת להיות בעיה. רזולוציה מוגבלת בכמה אנשי קשר יש לך.

 3. רעיון מעניין, אך ככל הנראה ידרוש עבודת DSP רבה. לא שיטה בדוקה.

 4. חיישן קולי יהיה השיטה המועדפת עלי. ללא מגע, ברזולוציה גבוהה, טווח של 2 מטר קל. מערכת מנוסה ונבדקת.

 5. רעיון מעניין, ידרוש עבודה רבה. קל יותר למדוד את עומק האוויר לפי 4 ולעשות את המתמטיקה הפשוטה.

כמה שיטות אחרות עולות בראשך:

 1. חיישן לחץ בתחתית המיכל. זה משמש לעתים קרובות על ספינות, עובד טוב אבל צריך טבילה שניתן למנוע.

 2. ניטור זרימה / זרימה. מד זרימה על הפלט יכול להגיד לך כמה השתמשת. מסקנת רמה כזו אמנם מועדת לטעויות.

יש מיליון שיטות אחרות, אך הן מורכבות יותר ויותר.

אולטרסאונד יהיה דרך נהדרת לעשות זאת. החיישן הזמין הנפוץ Parallax Ping יעשה את העבודה. באופן מציאותי, תצטרך לבצע מדידות לכל היותר פעם בשעה, כך שתוכל להשיג חיי סוללה נהדרים. בטון עשוי להוות אתגר לטווח אלחוטי. רוב מקמ"שים RF יעבור דרך בטון אם כי, אז מקם את המקלט בקרבת מקום.

אם אתה רוצה רעיונות כיצד זה נעשה, חפש גוגל לניטור רמת שמן קולי - יש המון פתרונות מסחריים אלחוטיים.

הייתי מסכים עם החיישן הקולי. הדביקו אורך של PVC לאורך חור הדיפסטיק למיכל כך שהצינור יתמלא מלמטה. זרוק כדור פינג פונג או צף במורד הצינור כך שהוא רוכב מעלה ומטה בתוך הצינור. כיוון חיישן קולי לאורך הצינור וקרא את המרחק לכדור / לצוף.
לא היו לי שום בעיות בשימוש בחיישן החשוף למים עם צינור באורך 5 ס"מ בקצה כדי להפחית השתקפויות מזויפות, אבל אני אוהב את הרעיון לכדור פינג פונג.
@Mike רעיון טוב אבל אני לא יודע אם רוב החיישנים האולטראסוניים יגיעו מספיק עמוק למיכל של 3,000 ליטר. כמו כן, חיישן עשוי להיות רחב מכדי להתאים לצינור המכיל כדור פינג-פונג ...
טווח מצבי השאלה יצטרך להיות בערך 2 מ ', Parallax Ping עושה 3 מ'.
cybergibbons - רשימה יפה של / נגד סיבות, אני מסכים איתך שקולי נראה הכי פשוט והכי סטנדרטי. אשאיר את השאלה פתוחה לעוד כמה ימים להצעות אחרות לפני שאקבל תשובה. @mikeY - רעיון נחמד, פשוט יותר להרכבה, אך החור הקיים (דרך הבטון) בו הדיפסטיק משתמש הוא (כפי שמציע אדם אנונומוס) צר מדי לחיישן (הוא בערך 1/2 "בקוטר 12 מ"מ). העומק יכול להיות קרוב יותר ל -3 מ 'ל -2 מ', אבל זה עדיין מספיק (מכיוון שהוא אף פעם לא ריק).
#3
+6
JLodge
2014-07-30 02:27:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה מסובך כשיש לך רק חור קטן לעבוד איתו, ולכן הניסיון להיכנס פנימה כדי להתקין סדרה של מצופים או סיכות מגע בצד אינו אידיאלי. אולטרסאונד הוא רעיון טוב, אבל אני לא יודע איך זה יושג. באופן אישי, הייתי מנסה את הכבל, מכיוון שהוא פשוט מספיק כדי להפיל אותו בחור, ומחכה לתוצאות שלך.

אם תרצה לנסות להעביר דרכו כבל, כדאי לך להשתמש ב חיישן מפלס מים זה, או לפחות לבסס עליו פרויקט משלך.

הוא לא מאכל, ואין לו חלקים נעים, מה שאמור להוביל לדיוק מוגבר, ופחות סיכוי שהוא ייכשל או יתקלקל. המתחם עמיד במים, ואתה יכול לקנות אחד עם ממסר מחובר כדי להתאים לצרכי הניטור שלך. הבעיה היחידה שאני רואה היא שהיא לא אלחוטית, אבל חוץ מזה, זה נראה די פונקציונלי.

#4
+5
RickMeasham
2014-11-20 09:38:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני יודע ששאלת את זה לפני כמה חודשים .. אבל לפעמים עם משהו טכני הפרויקט אף פעם לא מסתיים, או לפחות לא בסדר קצר.

אז בזמן שאתה בונה את הסדר העולמי החדש שלך עם ארדואינו, אני יכול להציע לך לשים צינור במורד חור הטבילה ולהכניס מקל מטבל צף? צינור 1.5 ". דיבל 1/4" מודבק לכדור פינג-פונג. דגל על ​​גבי השטף. כעת תראה את הרמה בכל פעם שתעבור.

#5
+3
Randy
2015-02-24 04:23:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש בשיטת Ultrasonic קרוב לשנה והבעיה הגדולה ביותר היא החיישן שנכשל עקב חדירת מים (עיבוי). הניסיון האחרון שלי נמשך כשבועיים. השתמשתי בספריי פלסטיק כמו הדברים שאתה משתמש בידיות כלים. השתמשתי גם במגן האלחוטי כדי ליצור אתר שמציג את הרמה בכל מכשיר המחובר לנתב שלי. הייתי רוצה לקבל אותו בדוא"ל כאשר הרמה נמוכה מ- 10% אך לא מצליחה לגרום לזה לעבוד .... זה לא רע אבל עדיין צריך עבודה ליציבות ...

#6
+1
stav
2014-03-02 02:46:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני הולך עם גלאי קולי כפי שמציע Cybergibbons יחד עם צג שימוש / זרימה ( http://www.ebay.com/bhp/water-flow-sensor) כדי להבין אם יש הפסדים עקב נזילות וכו '. הייתי משתמש ב- YUN או ב- Ethernet או במגן כדי להתקשר אליך או לשלוח אליך דוח חודשי / למלא בסיס נתונים, כמו גם לבצע את ההזמנה ישירות לספק המים, כמו גם לסמן אותך.

#7
+1
Mausy5043
2014-07-31 17:50:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שיטת שפופרת הבועה ( http://dexautomation.com/?p=9) מזכירה בראש.

גם מדידה קיבולית ניתנת לביצוע ( http: //olimex.wordpress.com/2012/02/02/duinomite-project-tank-fluids-level-metering-by-capacitance-measurement/) אבל יותר מסובך. אם אתה יכול להשתמש בפלדה שבתוך הבטון ניתן להפוך אותה ללא מגע לחלוטין.

שים לב שאם המים מיועדים לצריכה ללא סינון או טיהור, ייתכן שתרצה להימנע משיטות מגע ישיר. / p>

חיפוש אחר "מדידת מפלס טנק ארדואינו" מניב תוצאות רבות שעשויות להיות שימושיות.

כמו כן, האם הצריכה כל כך לא יציבה שאי אפשר לחזות מתי המכל זקוק למילוי?

#8
+1
Steven
2015-06-10 03:27:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נושא הגישה המוגבלת הוא קשה ... אם היית משתמש ברעיון המצוף, יהיה קשה עד קשה להתקין את הדבר בפועל. הנושא הנוסף הוא איטום רכיבים וודא כי הם לא יתקלקלו ​​וייגרמו לקריאות שווא, מה שמביס את מטרת התקנת המערכת. למרות שזה תרחיש אחר, אני משתמש ב חיישן מפלס מים זה כדי לפקח על האקווריום הביתי שלי. החיישן מבודד לחלוטין, ולכן הוא אטום למים. גם החיישן עצמו רוחב כ -1 מ"מ, כך שהוא כנראה נכנס למאגר שלך. ממה שראיתי עד כה מהשימוש שלי הוא שזה די מדויק, וזה עובד גם במי המלח שלי וגם במיכלי מים מתוקים. מקווה שזה עוזר!

#9
+1
user3824211
2015-09-08 08:24:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי בהצלחה בכבל אנטנת FM כחיישן לחות קרקע וכחיישן מפלס נוזלים. טובלים את הקצה התחתון למקל דבק מומס לבידוד. להתקנה קבועה במיכל מים הייתי טובל גם את הכבל לפח צבע ותולה אותו לייבוש לבידוד נוסף. כבל אנטנה ללא איטום נוסף שימש למדידת לחות קרקע במשך 3 שנים ללא בעיות. הקצה העליון מחובר לשני חלקים של LM393. הראשון הוא טריגר שמיט עם 470K feeback וסדרה 1M. הצד השלילי מוזנח עם 220K. השני הוא פשוט מהפך, והפלט ניזון חזרה דרך 220K. שני ה -220 אלקים מתחברים לכבל החיישן ולכובע מקביל של 100 פ"פ. הכבל נרגש באופן דיפרנציאלי. המעגל מתנודד בהתאם לקיבול של כבל החיישן. התדירות נמדדת על ידי המיקרו האהוב עליך. תוספת של 100 pf קיימת רק כדי לשמור על התדר בטווח שבו ניתן להזין את התנודות על קו. מספיק דלי מים בכיול ההתקנה.

#10
+1
John Taylor
2016-08-02 23:33:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול לקחת חתיכת 2 חוטים מוליכים בצורת U המשוקללת בתחתית ה- U כדי לנוח בתחתית המיכל. (הסיבה להשתמש בחוט בצורת U במקום בחוט ישר היא כדי למנוע צורך לבודד קצה אחד מהמים). אז היית מודד את הקיבול של החוט, כאשר קיבול בסיסי כלשהו הוא החוט כאשר הוא יבש וכל חוט שהוא רטוב יגדיל את הקיבול ביחס לאורך הרטוב. כל חוט שמדורג לפעולה בחוץ, כלומר לא סופג מים, יעשה ולמעשה ככל שהמעיל עבה יותר כך הקיבול הבסיסי יהיה נמוך יותר. חיישן מגע קיבולי או ממיר קיבול לתדרים (נקרא לפעמים "מתנד").שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...