שְׁאֵלָה:
מפעיל ארדואינו עם מצברים לרכב
0xF2
2014-03-06 14:57:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink
ככל הנראה, אנו מפעילים לוח ארדואינו עם מצברים לרכב להפעלה ארוכת טווח מרשת החשמל.

כיצד ניתן לעשות זאת ומה הם הכלכליים (1) וה- (2 ) דרכים אמינות לעשות זאת? באופן ספציפי, האם קיימים סיכונים נוספים לקיצור הלוח עם פריקה זרה?

מצברים לרכב הם 12.5 וולט, רוב הארדואינו יכול לקחת 12.5 וולט, הוסף מגן נתיכים / נחשולים ואתה מוכן
סוללות אוטומטיות הן אופטימליות של 13.8 וולט, אך המתח בפועל יכול להשתנות בהתאם למצב הטעינה, למצבו הגופני ולעומס החשמל. בעוד שהווסת המובנה ברוב לוחות הארדואינו יכול להוריד זאת, זה עלול לגרום לטמפרטורות גבוהות (אם אין גוף קירור על הרגולטור על הלוח); והרעש החשמלי מהצתה / המכשירים של הרכב עלול לגרום הרס בהעברת נתונים אל / מארדיונו. ממיר באק בעל דירוג מתאים עם סינון מתאים יהיה ככל הנראה הבחירה הטובה ביותר.
@ratchetfreak אני מסכים עם רון. זה בטח מתחמם יתר על המידה, במיוחד בקיץ.
@Ron אני מסכים. דבר אחד שיש לשים לב: ל- IIRC, הרגולטור של Uno המשולב יש איזה גוף קירור המובנה בתוך ה- PCB שנועד לקרר אותו מלמטה.
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+18
alexan_e
2014-03-06 23:18:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמש בווסת מיתוג כגון LM2596. תוכלו להשיג לוח מוכן מ- eBay תמורת כ -1 דולר ארה"ב.

Enter image description here

פשוט הגדירו את מתח המוצא ל- 5 וולט והזינו את ה- V cc של ארדואינו; זה עוקף את הווסת המשולב.

היתרון הוא שבניגוד לווסת המשולב הליניארי, ווסת מיתוג יעיל מאוד, מה שאומר פחות צריכה ופחות חום שנוצר על הווסת. יתרון נוסף הוא שהוא יכול לעמוד במתח כניסה גבוה יותר (כ- 35 וולט לווסת שצוין), למקרה שמשתמשים במעגל ברכב שיש לו סוללות 24 וולט.

לווסת יש כבר כמה הגנות כמו ל קצר במעגל, התחממות יתר וכו '

10 תמורת 11 $ כרגע ב- eBay. נשמע לי טוב.
@0xF2 אתה יכול להשיג יחידים במחיר של 0.99 $ אז אל תיפול מחבילה עשרה חלקים "זולה"
אמנם רעיון טוב יותר מווסת ליניארי, אך יש לזכור כי למתגי LM2596 יש זרם שקט של סביב 5ma (אולי יותר ביישום נתון) שהוא הרבה פעמים צריכת החשמל של ATmega ישנה או אפילו שעונה לאט.
#2
+2
EternityForest
2014-03-06 15:34:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מעריץ גדול של מטענים לרכב USB לדברים כאלה, או לוחות ממיר USB באק שתקבל מ- ebay.

האם אתה יכול בבקשה לפרט קצת יותר כיצד לצרף אחד מהשניים או כיצד הם עובדים / מה הם עושים?
מטען לרכב USB כולל בדרך כלל מחבר קליעים (כך קראתי תמיד) שנכנס לשקע המצית (אביזר 12 וולט) ברכב. והוא ממיר אותו ל- 5v ותוכל לחבר מטען לטלפון USB או במקרה זה כבל Arduino.
#3
+2
0xF2
2014-03-07 20:21:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש גם אספקת חשמל גבוהה יותר של קרש הלחם של Akafugu - לוקח קלט מ -7 וולט עד 35 וולט, אך עולה 11 $ לחתימה במציאה.

enter image description here

Akafugu

#4
+2
Alexander
2014-03-10 15:42:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink
ל

"ספר ארדואינו מעשי" יש מעגל מעניין מאוד למטרה זו: http://www.practicalarduino.com/projects/vehicle-telemetry-platform

הנה איך שיצרתי אותו מחדש:

הוא משתמש ב- LM2940CT ובכובע אלקטרוליטי ענק - גם אם מתח האספקה ​​יורד, יהיה לך בערך שנייה כדי לכבות את Arduino שלך בחן (לסגור קבצים ב- SD כמו שצריך, וכן הלאה).

"ספר בישול Arduino" (מהדורה שנייה) כולל פרק עם דוגמאות כיצד להפחית את צריכת החשמל של Arduino למוחלטת מינימום - תסתכל גם על זה.

וסת ליניארי הוא בחירה גרועה - בין זה לזה בארדואינו עצמו, למעלה ממחצית האנרגיה הנצרכת פשוט תתבזבז כחום. כל מה שבאמת מתבצע כאן הוא (אולי) הגנת קלט כלשהי והעברת חלק מפיזור החום מהלוח במקום לרכז את הכל בווסת העל.
#5
+2
0xF2
2014-03-12 10:26:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שתי אפשרויות נוספות - מארז סוללות עם חורי בורג מוכנים מראש עבור Arduino, Raspberry.PI ו- Beagle Board:

Smart Power Base

בסיס כוח חכם

לבעוט אותו - באמצעות סוללת 18 וולט של מקדחה אלחוטית. הפרויקט מיועד ל- R.PI, אך הוא יעבוד באותה מידה גם על Arduino, מכיוון שספק החשמל הוא USB

Portable PI Power

כוח PI נייד

תמונות שבורות
#6
+1
Joel
2015-04-26 04:20:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מצברי רכב סטנדרטיים הם 12.6 וולט ויש 6 תאים 2.1V. סוללות AGM (כלומר סוללות אופטימה, חלק מהכבישים המהירים ומותגים רבים אחרים מייצרים AGM), מניסיוני עם סוללות AGM הן סביב 12.8 וולט (אני לא יודע את המתח הטכני). מבלי שהרכב פועל אינך צריך לדאוג לקפיצי מתח כל עוד החוטים קצרים ומהסוללה. כשהמכונית פועלת, חגורת המתלים מסובבת את האלטרנטור שהוא גנרטור זרם זרם. האלטרנטור מחובר למיישר כדי להחזיר אותו לזרם DC וביחידה יש ​​ווסת מתח. כאשר המכונית פועלת האלטרנטור מפעיל את מערכת החשמל וטוען את הסוללה. כשאתה מתחבר לסוללה בזמן שהרכב פועל אתה למעשה מחובר לאלטרנטור. כאשר מחוברים לאלטרנטור יש המון רעשי חשמל, דוקר מתח וכו '.

תמיד הצלחתי להתחבר היישר מהסוללה לארדואינו דרך מחבר שקע הקנה שלו, לא ניסיתי שום אנלוגי פונקצית קריאה כאשר המכונית פועלת. באתר Arduino הוא ממליץ על 7-12V, אולם המגבלות (כמפורט באתר Arduino מתחת למומלץ) הן 6-20. למעשה חוויתי בעיות במתח כניסה נמוך יותר. אם אתה מרגיש לא בנוח פשוט קנה ווסת 5 וולט וכוח באמצעות ה- USB.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...