שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל להעביר נתונים מ / אל ארדואינו עד ~ 750 רגל משם?
PQStorm
2014-02-27 03:37:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני עובד על פרויקט תכנון לבית הספר (פרויקט הנדסת חשמל שאינו אבן עצים) בו אנו בונים מערכת לשליטה מרחוק על כננת על סירה שתוריד מטר הפעלה עצמאית לעומקים שצוינו באמצעות מתמר לחץ (נשלט מהחוף).

הרעיון הנוכחי שלי הוא שארדואינו יאסוף נתונים מתמר הלחץ תוך כדי חיבור לכננת (כוונן אותם למעלה / למטה לפי הצורך, בהתבסס על העומק המוזן הרצוי). הארדואינו יתחבר ל- Raspberry Pi B באמצעות USB. ה- Raspberry Pi יתקשר אז באמצעות מתאם USB wifi לנתב @ 2.5 GHz 802.11n על החוף, ואז יתקשר עם המחשב הנייד בחוף. הדבר החשוב הוא שהמחשב הנייד בחוף יקליט נתונים וכן ישנה את עומק הקלט עבור הארדואינו.

Arduino < ==> Raspberry Pi < ==> נתב < ==> מחשב נייד בחוף

ראיתי [מידע זה] [2] מדבר על חיבור לארדואינו באמצעות wifi אבל לא הצלחתי לקבוע את הטווח הפוטנציאלי.

פרויקט קשור המשתמש בסירה המשתמשת במגן Xbee.

פעם אחת החשש הוא שלא נוכל לכוון ספציפית שום אנטנה על הסירה חזרה לחוף, ולכן אנו מחפשים פיתרון שאינו מכוון.

תהיתי באילו דרכים אפשריות אוכל לתקשר חזרה לחוף כדי לשלוט בעומק הכננת (תצוגת פלט בחוף מראה עומק, ואז אוכל לשנות את העומק מהחוף). יתר על כן, תהיתי אם ההגדרה שלי תהיה ברת ביצוע ומה ההצעות שלך יכולות להיות.

תודה!

השרשור הקודם נמצא בקישור זה: http: //% 20https: //arduino.stackexchange.com/questions/432/how-can-i-connect-to-an-arduino-using-wifi
למרות שהפרויקט שלך כולל ארדואינו, השאלה שלך לא נראית כמו שאלה שקשורה לארדואינו, מכיוון שאתה מתאר WIFI מחובר לפטל ה- Raspberry שלך. אם הייתה לך כוונה להשתמש ביון למשל, אז השאלה שלך תהיה הגיונית יותר ב- arduino.SE
@jfpoilpret אני מאמין שהוא מחפש דרך להשיג את זה _ בלי_פי. הוא מזכיר את זה כי ככה הפרויקט הקשור המקושר משיג את זה
אופס תודה @JohnB הטעות שלי, אני קראתי את החלק הזה לא נכון. ואז השאלה נראית בסדר עבור arduino.SE. עם זאת השימוש ב'יהיה 'או' ירצה 'לאורך השאלה גורם לי לחשוב שאין כרגע שום דבר. אני חושב שה- OP צריך לערוך את השאלה שלו כדי להבהיר מה מחפש: Arduino WIFI (כולל נושא המרחק), או משהו אחר כולל Raspberry Pi
שים לב שאנטנה כיוונית משני קצותיה תשפר באופן דרמטי את הטווח. לכן ניתן היה להפנות אנטנה כיוונית אל הסירה מהחוף ..
@jfpoilpret, אתה צודק שכרגע אין לי שום דבר כרגע. אני בתהליך של הזמנת חלקים לפרויקט עיצוב בבית הספר. אני מחפש פתרון באופן כללי ותכננתי להשתמש בארדואינו עבור הכניסות / תפוקות האנלוגיות שלו מכיוון שזה מה שלמדנו להשתמש בכיתה - אני אין לי רקע נרחב במעגלים ולא בקידוד (מעבר ל- VBA לגיליונות אלקטרוניים), ולכן אני לא לגמרי בטוח לאיזה כיוון לקחת עם בעיה זו.
@JohnB צודק שאני מעדיף לגשת לזה בלי פי, אבל זה פיתרון שהגעתי אליו.
@jlbnjmn לא הבנתי שזה יכול להגיע ממקור אחד - אין לי רקע ברשת. האם משהו בסגנון [http://www.ebay.com/itm/Hana-24-dBi-Grid-Dish-Outdoor-2-4GHz-Wireless-Wi-Fi-Directional-Antenna-/360867760938] יהיה מספיקים לשיפור עבודת הטווח?
גוגל עבור 'משדר 433 מגה-הרץ'
אחד תשובה:
#1
+8
Cybergibbons
2014-02-27 14:50:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם מספר שיקולים שיש לבצע כאשר שוקלים כל פתרון תקשורת אלחוטי למרחקים ארוכים ומעל למים.

WiFi מסוגל לעבוד למרחקים ארוכים במיוחד עם כרטיסי הספק גבוהים יותר ( 1W אלה זמינים כעת) ואנטנה כיוונית (כל דבר מ- 3dBi ועד 30dBi של רווח). ישנם יתרונות וחסרונות בשימוש ב- WiFi כזה למטרותיך:

  • WiFi משתמש ב -2.4 GHz שמוחלש על ידי נוכחות מים ואדי מים. אם אתם קרובים לפני השטח של פני המים, זה יכול לגרום לטווח משתנה עם תנאי מזג האוויר המגבירים את הלחות והריסוס - אפילו סוערות קלה יכולה להגביר את הלחות הקרובה לפני השטח.
  • WiFi הוא משקל כבד למדי. פרוטוקול בעל מספר שכבות שצריך להגדיר בכל פעם שמתבצע חיבור. זה לוקח זמן ומשמעותו שלחיבורים שוליים יהיה אפס תפוקה מכיוון שהם לעולם לא יקבלו הגדרה.
  • WiFi נועד לקבל תפוקה גבוהה (> 1MBps) ואינו מתדרדר בחן מתחת לנקודה זו. לעיתים קרובות אין צורך להעביר נתונים במהירות על פרויקט Arduino. מהירות וטווח הם פשרה.
  • אנטנה כיוונית על סירות יכולה להיות עבודה קשה. ככל שיש לאנטנה יותר רווח, כך היא מכוונת יותר, וזה בתורו אומר שאתה צריך לכוון אותה טוב יותר. אפילו נדנדה קלה יכולה להקשות על זה עד בלתי אפשרי. זה תלוי אם אתה באמת על בריכה חלקה או בים.

אם אתה רוצה ללכת עם WiFi, Ubiquiti מכין כמה מוצרים מסודרים כמו Nanostation ש אפשר להגדיר חיבורים לטווח ארוך לטווחים ארוכים.

באופן אישי הייתי מתרחק מ -2.4 GHz ליד מים, והולך עם אחת מלהקות ה- ISM האחרות. בהתאם למיקומך, פירוש הדבר של 315MHz 433MHz, 868MHz או 915MHz. זה תלוי באיזה אזור בעולם אתה נמצא באיזה אזורים אתה רשאי להשתמש.

תדרים נמוכים יותר אלה מתאימים לטווחים ארוכים יותר ולאובייקט ולמים חודרים. יש הרבה פתרונות במרחב הזה, שלכולם יש עליות וירידות.

Hope RFM12B הוא לוח RF פופולרי מאוד שיש בו כמה ספריות קלות לשימוש - אני משתמש ב Jeelib באופן אישי. אלה רק מסוגלים לטווח 750 מטר שאתה צריך. הם זמינים בכל רוב הלהקות ISM, ואישית מצאתי את 868MHz הטוב ביותר בחוץ, בעוד 434MHz טוב יותר בתוך הבית.

תקווה RFM69W החדשה יותר היא לוח דומה אך עם יותר פונקציונליות ויותר כוח. יש לו כוח של 13dBm (20mW) לעומת 0dBm (1mW) על RFM12B. ראיתי עלייה בטווח של ~ 50-100% עם הלוחות האלה.

RFM69HW היא גרסת הספק גבוהה עם הספק של 20dBm (100mW). לא בדקתי טווח זה, אבל הייתי מצפה לטווח של פי 3-4 מהטווח של RFM12B.

Ciseco, חברה בבריטניה, מייצרת גם סדרת לוחות המשתמשים בשבבי CC1110 כמקלטים. אלה הם בצורה של XBee. לאחד הלוחות שלהם, ה- ARF, יש מגבר כוח. אלה בעלי כוח פלט של 26dBm (400mW) ובבדיקה קצרה בשטח בנוי ראיתי טווח של כ -2 ק"מ.

חשוב לציין שמדובר במקמ"שים כדי שיוכלו לשלוח ולקבל , מה שאומר שאתה יכול לאשר אם התקבלו חבילות.

ישנם לוחות כמו nRF2401L המשתמשים ב -2.4 GHz, אך משתמשים בפרוטוקול משקל קל בהרבה מ- WiFi, כך שתעבוד טוב יותר על טווחים שוליים. הם זולים לכלוך (~ £ 2). יש להם את אותו החיסרון של טווח ההשפעה על המים.

אני בכלל לא אוהב את Xbee. הלוחות יקרים מדי ואני מוצא שהטווח לא גדול אפילו עם המודולים בעלי הספק גבוה יותר.

אתה יכול גם "לגלגל בעצמך" ולהשתמש פשוט 434/868/915 מגה-הרץ מופעל על מקש (OOK ) משדר / מקלטים. תכנון פרוטוקולים לא קל עם זאת, ואתה מאבד הרבה פונקציונליות נסתרת שיש ללוחות המתקדמים יותר.

תודה על התשובה, @Cybergibbons. מה תהיה מערכת קלה יחסית ליישום? אני לא מנוסה במיוחד בצד התוכנה, אבל אני מוכן להשקיע את המאמץ ללמוד, בהתחשב בכך שזה לא לוקח יותר מדי מאמץ - יש לי עומס עבודה סביר בסמסטר הזה. אני עמוס באפשרויות ממך (עבור שאני אסיר תודה), אז אנא תן לי את ייעוץ המומחים שלך! זה פרויקט שאני מקווה לעשות עליו עבודה טובה בזמן שאני מקווה לסיים תוך סמסטר.
הייתי משתמש במודולי RFM69HW עם Jeelib. יש פורום פעיל של Jeelib ומועיל, הם נמצאים בשימוש נרחב מאוד. אני הולך לבדוק את הטווח השבוע.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...