שְׁאֵלָה:
כמה קר או חם יכול לקבל את Arduino Uno שלי?
Anonymous Penguin
2014-03-06 06:46:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עמוד ה- Arduino Uno לא אומר את הטמפרטורות שהוא יכול לפעול בהן. אני חושב להציב אותו בחוץ. איך אוכל לוודא שהארדואינו אונו שלי בטוח במזג אוויר שיכול להגיע ל -20 עד 105 מעלות פרנהייט? (-26 עד 40 מעלות צלזיוס).

חשוב לציין, האם חשבתם שהטמפרטורות המובאות בדוחות מזג האוויר הן טמפרטורת אוויר צל? אם אתה מציב ארדואינו בשמש, הטמפרטורה על פי דיווח מזג האוויר עשויה להיות 40 מעלות צלזיוס, הלוח יכול להגיע עד 80,100 או אפילו 120 מעלות צלזיוס.
@Cybergibbons רוב הפרויקטים בחוץ ימוקמו במתחם שאינו מאפשר אור שמש.
כיצד מארז עוצר את אור השמש? המתחם יהיה חם במקום הלוח, אבל אתה יכול לקבל טמפרטורות קיצוניות.
@Cybergibbons זה עדיין * יעזור * וישמש בידוד כל עוד הוא לא היה אטום. למצב שלי, זה במוסך.
אז מה המסקנה? האם פטל פטל מתאים לארדואינו בטמפרטורות כה גבוהות?
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+15
Anonymous Penguin
2014-03-06 06:46:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה לא כל כך גדול מהעניין. גיליון הנתונים ATmega 328p קובע זאת:

טווח טמפרטורות: -40 עד 85 מעלות צלזיוס .

כנ"ל לגבי שבב USB ב- Uno (ATmega 16u2 עבור UNO R3).

זה בגבולות שלך. זה בטח יכול להיות קצת יותר קר ממה שהוזכר, אבל זה יקצר מעט את אורך הלוח.

עם זאת, ישנם כמה דברים שעלולים להשתבש:

  • EEPROM לא יכול להיות מאוחסן זמן רב בטמפרטורות קיצוניות. זכור זאת אם אתה שומר נתונים קריטיים.
  • וסת המתח לא יכול להופיע גם בתנאים חמים
  • מתנד הקריסטל עשוי לא לייצר ערכים מדויקים. עם זאת, הייתי מתאר לעצמי שכמה הרץ פחות או יותר לא ישפיעו על מעבד 16 מגה-הרץ. strike> הסובלנות היא למעשה קצת פחות מ -1%. יתכן ויש לך כמה בעיות בסידורי (קצב שידור לא תקין). הייתי בודק גם כל תקשורת כמו I2C. (אני לא יודע בדיוק איך קו השעון עובד ... זה יכול להיות בסדר עבור I2C.)
  • נגדים / קבלים עשויים שלא לייצר את ערכי ה מדויקים. אני מתאר לעצמי שהסובלנות לא תעלה על 8% נגד נגדים: רוב הנגדים מדורגים ב -5% לטמפרטורות רגילות. זה אכן תלוי ביצרן. לקבלים יש סובלנות גדולה יותר, אך מטרתם העיקרית היא "להחליק" אות.
  • קירור / התחממות קיצוניים עלולים לגרום לבעיות התרחבות קלות. (הערה: זה בסדר מדי פעם, אך לא על בסיס של ירידה של 30 מעלות לפי שעה.)
  • רכיבים אחרים (LCD וכו ') צריכים לזכור גם כאשר בוחנים את כדאיות השמירה זה בחוץ.

אז כל עוד כל שאר הרכיבים שלא על הלוח יפעלו בשמחה בטמפרטורות שאתה צריך, אתה צריך להיות בסדר. כמו כן, כמו בכל ההנדסה, לעיתים קרובות ערכים הוסיפו "ריפוד" מובנה (כלומר 5% סובלנות היא לרוב 3-4%, מקסימום 12V היא יכולה לפעול על 12.5V וכו ') *

* כוונתי בזה הוא הארדואינו שלך לא יתפוצץ כשמגיע -41 מעלות צלזיוס. זה לא נהדר בשבילו, אבל סביר להניח שאתה צריך להיות בסדר כל עוד זה לא אירוע קבוע.

ערכים מגליונות הנתונים המוזכרים בדרך כלל תחת "מקסימום מוחלט" הם מקסימום מוחלט, אין שם סובלנות הנדסית. היצרן לא יבטיח פעולה מחוץ לגבולות אלה והכל יכול לקרות אם אכן תפעיל את המכשיר מחוץ להם. יכול להיות שיש לך מזל, אבל מדוע שלא יזכירו את המפרט הגבוה יותר בגליון הנתונים? מפרט רחב יותר פירושו יישום רחב יותר מאשר רכיבים מתחרים ואולי יותר הכנסות.
קבלים משתנים ** הרבה יותר מ- 8%, במיוחד אם הם דיאלקטריים טמפקו זולים יותר. Y5V / Z5U מוגדרים ל -22% עד +56% בטווח של 10 ° C עד 55 ° C, וכנראה שהם רק 20% חלקים מדויקים מלכתחילה (קבלים מדויקים הם יקרים, ולמה לטרוח כשזה ניתוק). כמו כן, ה- Uno משתמש בתהודה, לא בגביש (PN: CSTCE16MOV53-R0), שיש לו דיוק ראשוני של 0.5% ו- ± 0.3% מעל -20 עד +80 מעלות צלזיוס. בעוד ש- ATmega328P יכול לפעול עד 20 מגה-הרץ, הדבר עלול לגרום לבעיות בקצב שגיאה.
ככל הנראה הבעיה הגדולה ביותר עם טמפרטורות קרות היא העובדה שכמעט כל כימיקלי הסוללה נחרצים לחלוטין בקור. בעיות דומות עשויות להתרחש גם עם הקבלים האלקטרוליטיים, שהם ככל הנראה רק חלקים 0 ° -85 °.
@jippie כל מה שאני אומר זה שהולך -41 מעלות לא יהרוג את השבב שלך. זה לא נהדר בשבילו, אבל אם אתה הולך רק כמה מעלות תחת מפרט כמה פעמים בשנה, זה * צריך * להיות בסדר. אבהיר את תשובתי.
@FakeName רוב הפרויקטים בקור [לקבלים] לא יצטרכו דיוק רב כל כך, במיוחד לשימוש העיקרי בארדואינו. עם זאת, אתה צודק. אוסיף את זה לתשובה שלי. גם עבור הסוללות, הכלולות תחת * הרכיבים האחרים שאינם על הלוח יפעלו בשמחה בטמפרטורות *. עם זאת, אתה צודק.
#2
+3
user851
2014-03-28 23:56:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמו שכולם מזכירים, כל עוד אתה בצל, הטמפרטורה החמה כנראה לא משנה יותר מדי מכיוון שהיא בגבולות הרכיבים.

אני מודאג יותר מהעיבוי ב בבקרים. אדי מים יתעבו על אלקטרוניקה בדיוק כמו על דשא. אתה יכול לנסות אפוקסי חשמלי כדי לכסות את המעגל. הארדואינו לא חם במיוחד, ולכן האפוקסי לא עושה הרבה מבחינת מניעת התקררותו. אבל אפוקסי אכן מונע מהתעבות אדי מים להיות בעיה.

ניתן לרסס או להבריש את הלוח בציפוי קונפורמלי למניעת בעיות לחות. כסה תחילה את כל פתחי המחבר כדי למנוע בעיות מגע.
#3
+1
jfpoilpret
2014-03-06 11:50:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לטמפרטורה חמה, פשוט עקוב אחר גליון הנתונים.

לטמפרטורה נמוכה, אני זוכר שמישהו בשנה שעברה ניסה להחליף עודף UNO עם חנקן נוזלי אז אני מניח שלא אי פעם נתקל בבעיות עם טמפ 'נמוכות :-)

ב הבלוג שלו, אותו אדם מראה שהוא יכול להפעיל את ה- UNO שלו ב -65 מגה-הרץ על ידי הפחתת הטמפרטורה ל -196 ° C. / p>

כמובן, התהליך היה מורכב יותר מסתם הפחתת הטמפרטורה ובדיקת מה שקורה: הרבה שיפורים בוצעו על הלוח.

הבלוג מסביר היטב כיצד רכיבים שונים יכולים להגיב לטמפרטורות קריוגניות; נראה שהנושאים העיקריים היו קבלים שקיבולם דרמטי מפחית בטמפרטורות נמוכות.

וואו. 65 מגהרץ ב- Uno.
#4
+1
SDsolar
2017-02-20 08:53:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מסכים עם העצה לקרוא את דפי הנתונים, אך להלן תשובה אישית לשאלה.

התקנתי פטל פטל במארז בו הארדואינו הקיים שרד בקיץ שעבר.

למרות שיש להם את אותן מגבלות הטמפרטורה הכוללות (למעט קטע התקשורת) זה היה ה- Pi שהפסיק לעבוד קודם.

החדשות הטובות הן שהבאתו לתוכו התחילה מיד חזרה.

הטמפרטורה / הלחות עלו ל -140 F (כמו מכונית חמה בפיניקס).

אז בסופו של דבר, דף הנתונים היה נכון מבחינת הישרדות. אבל הייתי מציע גישה שמרנית יותר, כמו הצבתם במתחם צבוע לבן כדי למזער את השפעות השמש.

לאחר הסרת ה- pi, הארדינו התעורר כאילו שום דבר לא קרה, עדיין בחוץ.

דברים אלה עמידים מאוד.

#5
  0
James Fuller
2018-11-05 15:38:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה חייב למקם את המכשיר שלך בחוץ, הייתי מציע תיבת דיאסט. המרכיב העיקרי לייצור חום הוא כנראה הרגולטור (חשוב על זה - ב 12 וולט, הרג יורד 7 וולט, שם המיקרו פועל על 5 וולט או אולי 3 וו 3). אז מומלץ להפעיל את המתח הנמוך ביותר לארדואינו, אני חושב שזה טוב ל -7 וולט (ליחידת 5 וולט). אם אתה יכול לחבר מסלול חום ממשטח השבב למארז, טוב (השתמש במד כבד - לפחות בעובי 2 מ"מ). שימו לב שלא תתחברו ללשונית reg - השתמשו במיקה או במיילר דק ובמשטח קירור (הימנעו מאינטראקציות גלווניות). צלעות קירור סנפריות רגילות בצד החיצוני של הקופסה למעשה עושות את העבודה להשיל חום לאווירה. כל העניין הזה צריך להיות במיכל צבוע לבן בצבע עץ (מסך סטיוונסון) כך שמש ישירה (וגשם / טל) לא פוגעת בתיבה המכילה. זה יהיה פיתרון לסביבות קיצוניות. זכור שכל חום שנבנה מהלוח חייב להגיע לסביבה הפנימית של התיבה - באמצעות אוויר כלוא אתה מקבל מגע תרמי גרוע מאוד. אז זה צריך לעבור שוב דרך הארגז ולאוויר. אל תשכח שהכיורים הנוכחיים שאתה משתמש בשבב מייצרים מעט חום (קטן) בתהליך.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...