שְׁאֵלָה:
הדרך הטובה ביותר לקבוע אם קנקן מים של 5 ליטר הולך ומתרוקן
synic
2014-02-27 23:27:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי מכונת אספרסו שמקבלת את המים שלה מאחד מאותם 5 בקבוקי מים כחולים גלונים (הייתי מצנח אותה, אבל המים שלנו כאן הם WAAAAY קשים מדי).

אם אי פעם הייתי נותן ל אם הבקבוק נגמר המים, המשאבה הסיבובית במכונת האספרסו תיהרס, וזו תהיה טעות יקרה.

אני יודע שאני יכול להתקין איזשהו חיישן צף מגנטי בתוך בקבוק המים, אבל מאז אני צריך לשנות את זה פעם בכמה שבועות, אם יש משהו אחר בתוך הבקבוק, זה יהיה קשה יותר להחליף אותו, וזיהום מיקרוביאלי סביר יותר. המשאבה השואבת מים מהבקבוק יוצרת אטימה צמודה במכסה, וכל מה שעובר תחתיה או דרכה יפגע באיטום זה.

האם אני יכול להשתמש במשהו כדי לזהות אם מפלס המים הוא נמוך מבחוץ של הבקבוק? כמו חיישן לייזר?

אני מאמין שמים סופגים אור אינפרא אדום, כך שתוכלו להתנסות עם נורית אינפרא אדום / פוטו טרנזיסטור. יש גם רכיבים מיוחדים ואולי גם פריצות. אני מאמין שכך חיישני גשם עובדים במכונית.
בסיס רגיש ללחץ (כלומר קפיצים ומתג) עשוי להיות משהו שיש לקחת בחשבון גם כן. הדיוק אולי לא מצוין, אבל כל עוד התחשבת בכך בסובלנות שלך זה יכול לעבוד.
ייתכן שתוכל להשתמש בהבדל בחום הספציפי בנקודה על הבקבוק עם ובלי מים עד לרמה של אותה נקודה. מתנגד המפזר רמת אנרגיה הניתנת לגילוי למגע שנמצאת במגע תרמי עם חיישן טמפרטורה וכל זאת במגע תרמי עם הנקודה המתאימה על הבקבוק.
שמונה תשובות:
#1
+10
jlbnjmn
2014-02-28 02:54:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שימוש בחיישן כוח למדידת כמות מים

כדי לספק את הדרישה שלך שיהיה החיישן בחלקו החיצוני של מיכל המים, אמליץ להשתמש בחיישן כוח לשקול את הבקבוק במרווחים קבועים. חיישן כוח, כמו FlexiForce A401, הוא סוג של נגד שמשנה את ההתנגדות בתגובה לכמות הכוח המופעלת. אמנם לא מדויק כמו סולם, אך הוא אמור לספק דיוק מספיק (+ -3% על פי גיליון הנתונים) עבור היישום המתואר.

ההליך הבסיסי יהיה להתחבר. את חיישן הכוח לארדואינו ולמדוד תחילה את ההתנגדות בבקבוק ריק, ואז למדוד שוב עם בקבוק מלא. זה ייתן לך מושג לגבי הכוח שהפלטפורמה הספציפית שלך מפעילה על החיישן, ואז תוכל לכוונן את המתח (לפי גליון הנתונים) להתקנה שלך.

הדרכה בסיסית המשתמשת בחיישן כוח דומה עם Arduino ניתן למצוא כאן.

אפשרויות אחרות

זה בעצם משתמש במשקל הטרה של מיכל המים הריקים (או כמעט ריק, בכל מקרה) כדי להפעיל את האזעקה. הייתי מציע שהצינורות ממכונת האספרסו בתוספת כמות בטוחה מינימלית של מים יהיו בבקבוק בעת קבלת מדידת חיישני הבסיס. .
#2
+4
Steve Cooley
2014-02-28 01:51:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שאתה רוצה "מתג מפלס נוזל", אולי מכונה גם "מתג נוזלים" ... אני מבין שזה אולי לא עונה על הדרישות שלך, אבל זו דרך אחת לפתור את בעיה עבור> $ 10. אני בטח הייתי פורץ משהו ביחד שיכניס את החיישן הזה לבקבוק. זה כנראה האקי מדי, אבל יכול להיות שיהיה לך דיסק של דיקט בקוטר זהה לבקבוק המים, עם צינור שמתאים לו באמצע שבו אתה יכול לעלות על המתג, כך שבקבוק המים יעביר אותו מים כך שכשהוא נגמר , זה יפעיל את המתג לפני שהוא יעבור למשאבה.

inline liquid level switch

כן, זה צריך להיות במים, וזה מה שאני לא רוצה.
#3
+4
PFudd
2014-02-28 05:55:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אפשרות נוספת היא מדידת הזרם הנכנס למשאבה; כאשר הוא מתייבש, הזרם עולה, שמייצר את החום שמטגן את המשאבה.

או למדוד את הטמפרטורה במשאבה, אך מדידת הזרם תגלה את תחילת ההתמוססות של המשאבה, ואילו הטמפרטורה יכול רק לזהות את האמצע או את סוף ההיתוך. :-(

או התקן מגביל או מפסק זרם מוטבע עם המשאבה, למקרה שכל השאר נכשל. :-)

מעניין. זה ידרוש שינוי של מכונת האספרסו למימוש, נכון? האם נתיך יהיה שיטה מקובלת?
#4
+3
mikeY
2014-02-28 02:08:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה לי שאם הפקת 4.9 ליטרים אתה יודע שהכד קרוב לריק. אם מד זרימה מוטבע בין המשאבה ליצרן ה- espessso נמצא בגלל מגע עם מים, אז אולי אתה יודע שזריקת אספרסו לוקחת כמות מים אחת, וברגע שקראו לזריקות y (וחישבו x פעמים y) אחת היא באזור הסכנה של נגמר המים?

יעבוד אם כל הזריקות היו שוות ואז רק אם השתמשו במים להכנת זריקות (לא חלב אדים או כוסות נקיות, או להכנת אמריקנו)
זריקת אספרסו או אפילו אמריקנו נראית כמות קבועה (דיגיטלית בהקשר זה), אך כן, חלב מהביל וניקוי בפרט עשויים להשתנות (אנלוגי בהקשר זה). ההצעה של jlbnjmn לשקול את הכד מעת לעת נראית טוב, אלא אם כן תוכלו למצוא חיישן שהציע ג'יפה שאולי יזריק דרך הבקבוק קרוב לתחתית ואז יחול שינוי כלשהו בקריאה כשהוא כבר לא זורח במים.
#5
+3
Victor
2014-02-28 11:00:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בכל פעם שאור עוקב אחר דרך שמעבירה אותו מחומר אחד למשנהו, הוא עושה סיבוב חד. עם זאת, זווית הסטייה שונה בהתאם למאפייני החומרים.

אתה יכול להשתמש בעקרון זה.

הגדר נורית LED ברמה שתרצה להיות הנמוכה ביותר שלך. כאשר המים מלאים, האור שלהם ילך בשביל מסוים על פני המיכל ויגיע לחיישן האור שלו. כשהמים שואגים את המפלס, הם יתגעגעו אליו (או שאתה יכול להגדיר חיישן שני אם אתה באמת רוצה).

בהתבסס על מידע זה, תוכל לדעת מתי המים נמוכים מדי. פשוט בצע פעולה מתאימה.

היזהר מההמלצה למדידת המים בהם משתמשים. זה יכול להיות מסוכן. ייתכן שיש לך נזילה (עכשיו או מאוחר יותר) או שמישהו יכול להטות את המכונה ולשפוך קצת מים. בשני המקרים מפלס המים שלך יהיה נמוך יותר מהרמה שאתה מחשב, מה שבוודאי יביא להרס מכונת האספרסו שלך.

#6
+3
David Cary
2014-02-28 12:05:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לייזרים

אם בקבוקי המים הכחולים שלך הם כמו שלי, הם שקופים.

הנה מה שאנסה קודם:

הייתי מקבל לייזר זול ומאיר את האור בצורה אופקית דרך הבקבוק. הייתי מכוון את הלייזר דרך אקורד קצר - לא מכוון ישירות דרך אמצע הבקבוק; אולי 1/8 פנה משמאל למרכז.

  ------- L .. / ....... \ .......... S1 / \ | o | S2 \ / \ / ------- מבט מלמעלה למטה  

כאשר הבקבוק ריק, קרן הלייזר תצלם די דרך הבקבוק - הייתי שם אחד חיישן צילום S1 שם.

כאשר הבקבוק אינו ריק לגמרי, קרן הלייזר תתכופף ( השבירה) - ליתירות, הייתי שם חיישן צילום S2 נוסף .

כל עוד הארדואינו רואה את הלייזר פוגע ב- S2 לבדו, עדיין יש מעט מים בבקבוק, לפחות עד לרמת הלייזר - הדליק את האור הירוק.

כל דבר אחר - אור שמזהה רק ב- S1, או ששום דבר לא מתגלה בחיישן אחד או אור שזוהה בשני החיישנים (כן, זה יכול לקרות) - משהו לא נראה בסדר, עדיף שארדואינו יכבה את האור הירוק ולהדליק את הנורה האדומה.

הייתי מתחיל ב הדבר הכי פשוט שיכול לעבוד. אם יש לי מזל, זה אולי יעבוד. אם לא, יש הרבה מעט טריקים המעורבים בהשגת האור לאן שרוצים שילך. יש גם המון טריקים לגוש אור שמש קינג וכו 'מללכת לאן שלא תרצו ללכת. צינורות שחורים קטנים, מסנני פלסטיק אדומים, פעימת הלייזר בכמה קילוהרץ, עדשות קולימציה, מגברים נעולים וכו'.

נראה שיש הרבה מדריכים המתארים כיצד לזהות לייזר באמצעות ארדואינו - ראה

(זה כנראה יעבוד באותה מידה עם נורית עוצמה בינונית או "נורית אינפרא אדום" וכמה מיקודים וכיוונון אופטי זהירים. אבל - לייזרים!)

אני בהחלט אנסה את זה, כי אני מרגיש שזה יהיה פיתרון שבו אוכל להחליף את הבקבוק בלי להסיר ציוד חיישנים. רק צריך להתקין את הלייזר ואת החיישן לשאת את הבקבוק, ולא ממש עליו.
#7
+3
ratchet freak
2014-02-28 15:13:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול להשתמש בגלאי מתכת כמו התקנה באמצעות העובדה ש אלקטריטיטיביות של מים שונה מזו של אוויר

יש סליל עם AC ליד הבקבוק ו סליל לא ממונע בתוכו

ואז על ידי מדידת הזרם ו / או המתח שנוצר על ידי הסליל השני אתה יכול לחוש בהבדל בין עם מים לידו ובלי

#8
+2
Criggie
2014-02-28 07:38:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בכנות - אתה חושב יותר מדי על זה.

מדידה או מצוף זה כל מה שאתה צריך. ברגע שמפלס המים יורד מתחת למינימום שלך, המצוף נע מטה עם מפלס המים ומושך מתג או מאפשר ל- LDR לראות דרך חור. ואז עשה משהו כמו להדליק אור.

פחות זה יותר.

שוב, אני לא רוצה את זה במים.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...