שְׁאֵלָה:
חיישני גרוב ללא מגן גרוב
A.Schulz
2014-03-04 18:59:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קיים מגוון גדול של חיישנים ב מערכת Grove. בדרך כלל אלה ניגשים באמצעות מגן מיוחד (מגן בסיס גרוב).

האם אוכל לגשת ישירות לחיישן ללא מגן. במיוחד אני מעוניין להשתמש בהם עם Arduino Pro Mini. הניחוש שלי הוא שבהחלט צריך את גרסת ה -5 V של המיני, אבל חוץ מזה? עד כמה זה מתחכם להשתמש ישירות בחיישנים האלה?

אני מעוניין להשתמש ב חיישן האבק של Grove, אבל אני גם רוצה להפעיל תצוגה עם 4 ספרות של Grove.

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+4
Anonymous Penguin
2014-03-05 08:43:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Groove Schematic מתוך הוויקי .

למעלה הוא סכמטי של מגן Groove. אתה יכול לראות שלכל אחד מהמחברים יש שני פינים דיגיטליים המחוברים אליו ואז V (5V) ו- G (GND). את שני האחרונים תוכלו להתחבר בדרך כלל לארדואינו. את השניים הראשונים אתה מתחבר לסיכות המשמשות לשרטוט שלך.

אמור שהוא אומר לחבר את המחבר לסיכה DIGITAL השמאלית העליונה על הלוח (D6 / D7). אתה רוצה לחבר את הסיכות באופן הבא: שחור → GND, אדום → 5V, לבן → D7 וצהוב → D6.


הערות:

  • המגן חופף את הסיכות (כלומר 3-4, 4-5), כך שזה עלול לגרום לדברים לבלבל. אני חושב שזה פגם בעיצוב. אם הוא זקוק לשני סיכות, עליו להיות שני מחברים . במצב הנוכחי, אתה יכול לחבר שני דברים יחד. אני לא ממש יודע להבין אם הוא משתמש בכל היציאות המחוברות או לא. אם לא תצטרך, הייתי מנסה לא לחפוף לשני חריצים. אתה תעשה זאת על ידי שימוש בשתי יציאות דיגיטליות עבור כל "מודול חריץ".
  • אתה '. כמו כן, יהיה עליך כבל מתאם (קישור מתשובת TheDoctor ).
  • עבור חיבורים אנלוגיים, הוא חל באותה צורה כמו דִיגִיטָלי. G הוא קרקע, V הוא 5v ו- A # הוא סיכה אנלוגית.

להסיק את זה:

אין דרך חותך עוגיות אמיתית להתחבר אליהם . עם זאת, נראה ש הוויקי הוא משאב הגון ברגע שתבין כיצד לנווט בו. נראה ש חיישן האבק שציינת משתמש רק בסיכה דיגיטלית 8. הוא היה מחובר למחבר D7 / D8 במגן Groove, כך שאפשר היה להתעלם מהחוט הצהוב מכיוון שהוא מעולם לא היה בשימוש בשרטוט.

קשה לעשות הרבה עם המערכת הזו: היא מתועדת בצורה לא טובה ואינה אחידה בכלל. בנוסף, חלק מהלוחות עלולים לגרום לבעיות שעלולות אף לגרום לפגיעה ברכיבים. הייתי אומר להסתכל על משהו אחר.

סיכה חדה 1 (V-LED) = > 5V (מחובר לנגדודה של 150 אוהם) סיכה חדה 2

(LED-GND) = > Arduino GND pin חד סיכה 3 (LED) = > סיכה Arduino 2

סיכה חדה 4 (S-GND) = > Arduino סיכה GND סיכה חדה 5 (Vo) = >

Arduino A0 סיכה סיכה חדה 6 (Vcc) = > 5V

לא נראה לי למצוא את הכבל עבורו, אבל אני בטוח שיש רבים אחרים כאלה באינטרנט. (הוא מפרט את הכבל הדרוש: מחבר 6 פינים, 1.5 מ"מ. זה לא קשה למצוא).

  • הנה תצוגת קטע 4x7 עבור הרבה יותר זול. הוא אכן משתמש בהרבה סיכות וצריך נגדים, אך ריבוב ונגדים אינם כל כך קשים להבנה. זה מחוץ לתחום השאלה הזו. יכול להיות שיש לוח אחר עם IC מובנה לשליטה בתצוגה כזו, אבל נראה שאני לא מוצא אחד עכשיו.
#2
+3
TheDoctor
2014-03-04 21:15:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חיישני Grove משתמשים בשקע מיוחד, JST בעל 4 פינים עם שני קווי חשמל ושני נתונים. יהיה עליכם ליצור לוח / טרמינל משלכם בכדי לגרום להם להתחבר למיני.

מה שאתה יכול לעשות זה להשתמש ב לוח פרוטו של Grove, הממיר את מסופי JST לסיכות .1 "המתאימות לחיבור למיני. יש גם אזור פרוטו קטן אם אתה רוצה את זה.

אתה יכול גם להשתמש ב כבל מתאם, שלא יהיה לו לוח פרוטו מגושם יחד. ניתן להלחין את המסופים ישירות למיני.

חשבתי להשתמש בכבל מתאם - חיבור חיישן החורש לא נראה כל כך גדול. אולם כיצד אוכל לגשת אליהם / לתקשר איתם?
@A.Schulz: בדיוק כמו שהמחבר גרוב לא היה שם. החומרה עדיין זהה, רק הסיכות הוחלפו.
לא כל חיישני גרוב משתמשים בכל 4 החוטים. רוב האנלוגים הבסיסיים משתמשים ב- SIG, NC, VCC, GND - כאשר NC פירושו לא מחובר. בוויקי סטודיו Seeed הם מפרסמים קבצי Eagle עבור רוב החיישנים. אם תבדוק אותם, תאשר ש- NC אינה מחוברת לכלום.
הסיבה שחלקם הם 3 ו -4 חוטים היא כך שהם יכולים להשתמש במחבר משותף. אם אתה משתמש בחיישן בעל 4 חוטים, כגון חיישן I2C, אתה לא יכול להשתמש בשקע הסמוך במגן הבסיס של Grove שלך, שכן שקעים סמוכים חולקים סיכה אחת. שקע שכותרתו D4 מכיל סיכות D4, D5. שקע שכותרתו D5 מכיל D5, D6. D5 נפוץ בין שני השקעים.
#3
+1
marciokoko
2015-10-21 03:12:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני די בטוח שאתה יכול פשוט לקחת את כבל האות מחיישן האבק ולחבר אותו ישירות לסיכה הדיגיטלית של ה- MCU שבחרת ואז לחבר גם את ה- Vcc ו- Gnd. אני עובד עם חיישן CO2 ולא ממש רוצה את המגן מעל.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...