שְׁאֵלָה:
זרם השליטה (230 וולט) מספק עד 5/10 אמפר באמצעות Arduino
Rajendra
2014-02-15 19:51:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מחפש פיתרון פשוט בעלות נמוכה לבקרת הפעלה / כיבוי של אספקת החשמל לציוד מסוים. השליטה תתבצע באמצעות אחד מסיכת הפלט של Arduino Uno.

הדק הקלט וכיצד לשלוט בו תלוי ביישום. לְמָשָׁל שליטה בציוד או בקרת אספקה ​​לחלק מהבית אך בעיקרון יישום מודול בקרת החשמל נשאר זהה. אז חפש פיתרון שהוא בטוח בעת חיבורים כמו גם בשימוש בתנאי פנים במשך שנים.

שאלתך מעלה נקודה חשובה: וודא שאתה יודע מה אתה עושה מכיוון ש ** כל מה שכרוך ברשת החשמל עלול להיות קטלני **. בזמן שאתה מחפש באופן ספציפי משהו בטוח, סביר להניח שתצטרך לשנות ולפתור באגים, מה שלא יתאים לעולם כבטוח. אם אתה רק מנסה לעשות משהו שימושי או דידטי עם הארדואינו שלך, בחר משהו אחר לשחק איתו. העדיף להפעיל את הדברים שלך באמצעות יבלת קיר איכותית או ספק כוח מוכן.
אני לא מתכוון להיות גס רוח, אבל נראה ששאלתך חסרה מחקר. האם חיפשת בגוגל פיתרון? האם מצאת משהו דומה למה שחיפשת? אם מצאת משהו אך זה לא ממש משרת את מטרתך, הראה לנו ואמר לנו מדוע. שתף אותנו במחקר שלך.
אני משני את התגובה של ריקרדו. טיפול ברשת בכל דרך שהיא יכול להיות ** מסוכן ביותר **. אל תעשו זאת בעצמכם רק לצורך ניסויים או * אם לא טיפלתם ברשת בעבר *. הטעות הקטנה ביותר עלולה לגרום לנזק גדול, ביותר מדרך אחת.
> האם חיפשת בגוגל פיתרון? בסדר הייתי צריך להזכיר את זה מלכתחילה. הפתרונות שחיפשו בגוגל היו על הקווים של http://playground.arduino.cc/uploads/Main/relays.pdf. מה שלדעתי לא בטוח בעת ההרכבה וגם בשימוש, מכיוון שבדרך כלל הכנסת הכל לארגז בבית לא עשויה להיות חסינת מזג. אז לחפש פיתרון שהוא למעשה מטפל בסוגיה שהצביעו על ידי ריקורדו ואשש.
שתיים תשובות:
#1
+6
TheDoctor
2014-02-15 20:43:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

PowerSwitch Tail 2 היא דרך נהדרת לנסיינים לשלוט על מתח החשמל. הוא מבודד ומנותק באופן פנימי, כך שעליך רק לחבר 5V, GND וקו אות כדי לשלוט בו.

דגם זה תומך רק ב -120 וולט, אך יש גם ערכות ל -230 וולט.

enter image description here

תמונה מ- sparkfun

בטוח אבל לא זול. אבל +1 לטיפול בבטיחות מעלות.
שים לב כי דגם זה תומך רק ב -120 וולט (ארה"ב) ואילו ה- OP זקוק לפיתרון של 230 וולט. יכול להיות טוב לחפש מקבילה לשוק האירופי.
אה נכון. גרסת האיחוד האירופי [כאן] (http://www.powerswitchtail.com/Pages/PSTKKit.aspx)
תודה TheDoctor, אני מחפש פיתרון מסוג זה.
קישור זה מצביע על דף עם ערכות ארה"ב ואיחוד אירופי
#2
+2
seggy
2014-09-16 16:48:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

משחק עם רשת החשמל מסוכן - לכן כדאי להשתמש בערכה המיועדת למטרה זו. היזהר מיחידות שתוכננו בארה"ב - דרישות הבטיחות שלהן שונות מעט מבריטניה ואירופה.

לדוגמא ערכות הזנב של מתג ההפעלה אינן כוללות נתיך - אם המכשיר הנשלט פגום ומתחיל בהשראת זרם גדול יותר, המתג עלול להישרף.

הנה אחד שתוכנן עם תכונות בטיחות בבריטניה:

http://www.sf-innovations.co .uk / mains-switch-widget.htmlשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...