שְׁאֵלָה:
רחיץ, לביש טק עם Arduino
apnorton
2014-02-13 01:26:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שאלה: כיצד מכינים בגדים עם אלקטרוניקה משובצת לכביסה?

רקע: ישנם כמה לוחות / שיבוטים של ארדואינו המיועדים "טק לביש." (למשל, Lilypad.) טכנולוגיה לבישה עם דפוסי תאורת LED, מיקרופונים, GPS או מעגלים אחרים הם מושג מעניין, אך מים וחשמל נוטים לא להתערבב.

כדי להכין טכנולוגיות לבישות לשטיפה, הייתי מניח שאנשים הופכים מעגלים גדולים להסרה. עם זאת, באופן בלתי נמנע, חלק מהאלקטרוניקה תודבק פחות או יותר לצמיתות על הבד. מה, אם בכלל, ניתן לעשות עם מוצרי האלקטרוניקה האלה (למשל תפורים ב- Arduino Lilypad) בכדי להפוך אותם למכונת כביסה (עדיף - ניתן לעשות שטיפת ידיים, אך כל כך הרבה יותר קל לכבס אותה)?

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+5
sachleen
2014-02-13 01:39:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי משתמש באפוקסי כלשהו ומכסה את המעגלים החשופים. החשש העיקרי יהיה היכן החוטים מתחברים ללוח מכיוון שגמישים לאורך זמן יכולים להחליש אותו.

אפשרויות מסוימות כוללות:

  • 3M ™ Scotchcast ™ ערכת עציץ Wet-Niche
  • Hysol

    US1150 ™ - לרכיבי אלקטרוניקה, טלקומוניקציה ורכב. מספק הגנה מפני מפגעים סביבתיים.

    US1152 ™ - עבור מכלולים אלקטרוניים. מספק הגנה מפני מפגעים סביבתיים.

חום עשוי לשחק גורם אם אתה מכסה את הלוחות באפוקסי, אבל בכל מקרה אתה לא צריך לייצר כל כך הרבה חום במכשיר לביש, נכון? ציטוט>
#2
+4
JVarhol
2014-02-13 01:42:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי מכין את זה כך שהלוח יכיל עליו סקוטש כדי שיהיה אפשר לחבר אותו מהבגד, ואז יהיו לכל החוטים מסופי הצמד אליהם חוטי הארדואינו מתחברים. בדרך זו אתה מצמיד את כל החוטים ומסיר את הארדואינו. מבחינת רכיבים, הייתי מכסה אותם באפוקסי כדי להגן עליהם.

רכשתי את הצמדנים "הנכונים" לחיבורים אלקטרוניים לבישים, וקניתי גם סנאפים בצבע כסף מבריק בזול מחנות הבדים. שניהם עובדים בסדר גמור עם חוט מוליך. זה הרבה פחות מיוחד ממה שנראה כמו שצריך להיות.
#3
+4
David Cary
2014-02-17 00:29:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כיצד מכינים בגדים עם אלקטרוניקה משובצת לכביסה?

  • הסר את הסוללה או את ספקי הכוח האחרים והציב אותם הרחק מהמים . זמזמים ורמקולים גם כן.
  • כבסו ידני בגדים (כולל ליליפאד, נוריות LED, נגדים, קבלים, מעגלים משולבים, מד תאוצה, מגנומטרים, מודולי בלוטות ', מודולי GPS וכו') ביד עם חומר ניקוי עדין.
  • לטפטף או לייבש ידנית עם מייבש שיער.

ראה:שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...