שְׁאֵלָה:
היכן אוכל למצוא מאגר מרכזי של כל ספריות הארדואינו הזמינות?
jfpoilpret
2014-02-23 17:23:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כרגע; כשאני מתחיל פרויקט חדש של Arduino עם חומרה חדשה, הדבר הראשון שאני עושה הוא לחפש ספריות של צד שלישי שמביאות תמיכה של Arduino לחומרה זו.

המקומות הראשונים שאני מסתכל עליהם הם:

בדרך כלל אני לא מוצא ספריית תמיכה או כמה ספריות שונות (זה די נדיר למצוא רק אחת) במיקומים שונים עם רמות שונות של תיעוד, רמות שונות של בדיקות ...

ברגע שמצאתי את הספרייה שאני זקוק לה (לפעמים אני צריך לנסות כמה), אני מוריד אותה לתיקיית ספריות הארדואינו שלי, אני משתמש בה ושוכח אותה.

אני מוצא את התהליך הזה מסורבל:

 • חיפוש ידני עם אפשרויות אפשריות שונות, לא תמיד מתועד היטב
 • הורדה ידנית והתקנה לספריות Arduino
 • אין בקרת גרסאות בתהליך (כל הגרסאות של לספרייה יש את אותו השם ולכן היא לא יכולה להתקיים יחד בתיקיית הספריה של ארדואינו).

הלוואי שהיה מאגר מרכזי עם כל הספריות הזמינות עבור arduino, עם:

 • תיאור (חומרה נתמכת, לוחות נתמכים)
 • קוד מקור
 • תיעוד
 • גרסאות

וכלי (Arduino IDE או חיצוני) לגישה למאגר זה בזמן בניית הפרויקט.

סוג של maven עבור Arduino למעשה.

ראיתי פעם כמה דיונים שהתקיימו בפורום Arduino, אך נראה שהם לא הובילו לשום מקום:

זה יהיה דומה ל- PyPi https://pypi.python.org/pypi ו- virtualenv ב- Python, אם מישהו צריך אנלוגי בשפה אחרת.
מקור טוב נוסף הוא PJRC https://www.pjrc.com/teensy/td_libs.html
משהו אומר לי שה- wiki של תג [tag: library] יהיה מקום טוב ליצור מסד נתונים כזה. ~ 35,000 תווים צריכים לספק מקום רב לפיתוח רשימה מקיפה מאוד.
@AsheeshR למה לא? אך ראשית, יש להגדיר תיאור ברור של הנדרש (ומה אופציונלי) עבור כל ערך בספריה, כך שניתן יהיה לעקוב אחרי 3template3 עבור כל ערך נוסף.
@jfpoilpret זה נושא לדיון [מטא].
@AsheeshR רק אם נחליט ללכת בדרך זו; בינתיים הייתי רוצה לשמוע מה יש לאחרים לומר, במיוחד אם יש כבר כמה כלים שיכולים לעזור בכיוון זה.
שלוש מילים על שמירת 'מסד נתונים' בוויקי תג: "ראשי" "עשר" "אס". אני לא מאמין שמשתמשי Arduino.SE קומץ יכולים לשמור על רשימה כזו עדכנית ומלאה. שימו לב שגם ספרייה שאינה מתוחזקת חייבת להיחשב כמוסרת. אבל בשום אופן תוכיח לי שאני טועה, זה קרה קודם.
@jippie ספרייה לא מתוחזקת עשויה להיות בשימוש על ידי פרויקטים, ולכן אין להסיר אותה, אלא רק לסמן אותה כ"לא מתוחזקת מאז ... "
@jfpoilpret טיעון טוב. הייתי אומר שתצטרך לכלול את הגרסה v.vv.vv ואת תאריך השחרור yyyy-mm-dd אז.
שאלה זו מניחה שיש קשר כלשהו בין כל הישויות השונות שעשויות לכתוב ספריה. אני מבטיח שכתבתי ספריות שלא תמצאו במאגר אחר מלבד אתר github שלי. זה לא שאתה לא מוזמן להשתמש בהם. רק שאני לא רואה שום יתרון בקידום פעיל שלהם.
שמונה תשובות:
#1
+5
njh
2016-08-04 03:44:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכיוון ששאלה זו נשאלה לראשונה, כעת נמצא מנהל הספריות של ארדואינו, המובנה ב- IDE של ארדואינו. שם תוכלו לחפש ולהתקין ספריות.

יש מידע על אופן הפעולה של מנהל הספרייה כאן: https://github.com/arduino/Arduino/wiki/Library-Manager-FAQ

אולם אין אתר רשמי המפרט את הספריות, לכן לאחרונה יצרתי אתר לא רשמי זה, בהתבסס על אותם נתונים במנהל הספריות של Arduino:

http://www.arduinolibraries.info/

#2
+4
hithwen
2014-03-26 13:36:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תארת זה עתה את הבעיות שהחברה שאני עובד בה מנסה לפתור. לאחרונה השכרנו מוצר בשם דו-קוד . נראה בדיוק מה שאתה מחפש.

דו-קוד הוא מאגר מרכזי מקוון עבור קוד וכלי לקוח הכולל:

 • קל לשימוש למתחילים, הניתן להגדרה ליותר משתמשים מתקדמים
 • רזולוציית תלות, באופן מעברי, כפי שעושה maven, אך ללא קבצי תצורה: קורא תלות ישירות מקוד המקור.
 • מאגר מרכזי, כל אחד יכול להעלות את הספריות שלו. ניתן לחקור, לנווט ו לגלות באינטרנט
 • בקרת גרסאות: היא בודקת תאימות גרסאות ומאפשרת עדכונים בטוחים של תלות
 • אתה יכול להשתמש בה עם כל עורך טקסט (יש לו תמיכה בליקוי חמה אופציונלי)
 • הוא מנהל את הגדרת הפרויקט והידורים, הבזקים שנוצרו קושחה ללוח
 • יש לו צג סדרתי נחמד כפלוס

תוכל לראות הדגמה מהירה כאן ולקרוא עוד ב תיעוד.

ענית לשנת 2014, 2018 שלה עדיין בהפקה?
לא, עכשיו הוא conan.io מ jfrog ולא יודע אם זה כבר תומך בארדואינו
#3
+3
The Guy with The Hat
2014-02-23 22:20:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Arduino Playground LibraryList ורשימת רשימת הספרייות הסטנדרטיות נראות כדפים הרשמיים לכך.

כן אבל הם רק שילוב של מסמכים קצרים עם קישורים לספריות, ונראה שהם עוקבים אחר תחזוקה של "המאמץ הטוב ביותר", מה שמוביל למשהו שנראה כמו בלגן אם נרצה להשתמש בו מאיזשהו מנהל חבילות.
#4
+2
Edgar Bonet
2016-05-27 14:52:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם ברצונך ליצור רישום כזה בעצמך, ייתכן שתרצה להסתכל על npm, מנהל החבילות של Node.js, שהוא מקור פתוח ומאוד דומה בהיקפו לרצונך לתאר. Npm הוא שניהם:

 1. רישום מרכזי עם מטא נתונים על כל ספרייה:
  • שם, תיאור, מילות מפתח, דף בית, מחבר, תורמים
  • מספר גרסה, באופן עקרוני עמידה ב גרסאות סמנטיות
  • כתובת אתר של מאגר המקורות (svn, git, github, gitlab, bitbucket ...)
  • מידע תאימות (בזה במקרה מדובר בגירסאות הצומת)
  • רישיון
  • תלות
 2. כלי שורת פקודה עבור:
  • חיפוש ברישום
  • הורדה והתקנת חבילות, בעקבות רקורטיביות התלות שלהם
  • פרסום ועדכון של חבילות משלך ברישום.
 3. ראה למשל את הדף של ספרייה פופולרית ואת JSONfile המחזיק את המטא נתונים שלה.

#5
+1
Connor Wolf
2014-02-23 20:50:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אין. למרבה הצער, תצטרך לחפש ידנית את כל הספרייה שאתה מעוניין בה.

אם אתה מעוניין ליצור מאגר מרכזי שכזה, למרות שזה יהיה מדהים, זה לא הפורום הנכון לעשות בו זה.

אז מה היית מייעץ אם ניצור מאגר כזה?
אה .... התחל? למה אתה מתכוון לייעץ? זה בעצם אתר. אולי הוסף דבר של מנהל חבילה לעורך הטקסטים של ארדואינו אם באמת היית בעניין? הנושא המרכזי, כמו תמיד, הוא לגרום לאנשים להשתמש בו בפועל *.
בכנות, גם אם תוסיף מנהל חבילת fancypants לעורך הטקסטים של ארדואינו, אני לא יודע איזה סוג של אימוץ תקבל, מכיוון שעורך הארדואינו הוא ** נורא **, ואנשים נוטים להפסיק להשתמש בו בסדר די קצר. ככזה, כמעט תזדקק למנהל חבילות נפרד, אז כמעט פשוט אומר שאתר אינטרנט בסיסי עם אינדקס ספריות, טשטוש קצר וקישורים למקום בו הם * מתארחים בפועל * הוא ההימור הטוב ביותר .
זה גם היה הרעיון שלי, המטרה לא תהיה לארח ספריות אלא לשמור הפניות אליהן, יחד עם מטא נתונים שימושיים. לגבי ארדואינו IDE, אני מסכים, אני לא משתמש בזה לעתים קרובות מאוד, אבל כלי חיצוני צריך להיות קל לשילוב איתו בהמשך.
@jfpoilpret - הבעיה עם כלי חיצוני היא כמו מנהלי חבילות, פתרון תלות וניהול דרישות גרסאות. אנשי ארדואינו לא נראים מוטרדים מדי משמירה על תאימות לאחור, והרבה ספריות דורשות "ארדואינו ורסון {בלה}". אני באמת חושב שרק רשימת הפניות היא ההימור הטוב ביותר. כל דבר מורכב יותר יכול לבוא אחר כך.
#6
  0
arvid
2016-05-26 23:36:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Arduino IDE וספריות נלוות כלולות כתוכנה הניתנת להתקנה ברוב מאגרי מערכת ההפעלה. למרבה הצער הגרסאות במאגרים אלה אינן מעודכנות בדרך כלל בכמה חודשים ואף שנים. נראה כי הבעיה האמיתית היא לגרום למנהלי מאגרי מערכת הפעלה לשלב מהדורות חדשות ככל שיהיו זמינות.

בעיה זו מורכבת כאשר גרסת מערכת ההפעלה שלך לא עודכנה למהדורה האחרונה, מכיוון שהדבר מכריח אותך להשתמש במאגר תוכנה מיושן.

אמנם לא תשובה מושלמת, אך עליך בטח תוודא שאתה משתמש במהדורה האחרונה של מערכת ההפעלה שלך, ואז עודד את מנהלי המאגר עבור מערכת ההפעלה הזו לשלב את הגרסה האחרונה של Arduino IDE.

חלופה תהיה לעבור לדף הבית של Arduino.org ופעל לפי ההוראות להורדת והתקנת IDE העדכני ביותר וספריות משויכות. זה כנראה יהיה בצורה של קובץ .tar.gz, כך שתצטרך לדעת כיצד לפתוח, לבטל את הכפתור ולבנות את התוכנה הדרושה.

#7
  0
gilhad
2018-06-17 01:59:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב, שמשאלתך לא תתממש. אני מקווה לזה, מכיוון שיש מקום אחד בלבד לכל ספריות הארדואינו, ללא ספריות שמותר לא להיות שם וכל הספריות האלה יאלצו לעמוד בכל הסטנדרטים המסחריים של איכות, בדיקה ותיעוד (+ איכות קוד, אפקטיביות וקריאות). כלומר, שרק אנשי מקצוע וצוותים מוסמכים דומים יורשו לפרסם ספריית ארדואינו כלשהי, וכל זה ינוהל על ידי ישות אחת ויחידה שתאכוף את הסרת ספריות כפולות או דומות. וישות כזו תשתמע או תהיה מאוחר יותר מרושעת.

אני אוהב את הארדואינו על היותו חופשי וזה גם אומר שאני חופשי לכתוב ספרייה לתמיכה בכמה תכונות (בהן אני רוצה להשתמש) של חלקן חומרה (שיש לי, מתכנן לקנות או רוצה להכין בעצמי - אפילו מאוד ניסיוני ואולי לא יציב, אבל מהנה בשבילי).

כשהרשות המרכזית הגדולה שלך תהיה יעילה, הייתי פשוט בוחר פלטפורמה אחרת בחינם במקום זאת, יתבעו אותי בגלל תוצאה פחות מושלמת ומאושרת מסחרית של התחביב שלי לשחק באלקטרוניקה ונאלצתי לעבוד למטרות שלהם, לא את היעדים שלי בזמני הפנוי.

ואם האתוריות המרכזית הגדולה שלך לא הייתה מכריחה אני עבד עבודת כפייה בחינם עבורם, אז מה היית עושה בקשר לספרייה שלי שמאפשרת שימוש מיוחד אחד בחומרה נפוצה כלשהי, ואשתף אותה לכל מי שרוצה בכך, גם אם זה לא יפתור את כל הפונקציונליות של HW באופן מלא בעניין המקצועי ותועד רק עד כדי כך שאנחם לבזבז את הזמן הפנוי שלי עם תיעוד יוֹן. ומה אם תיווצר ספרייה נוספת לאותה HW שתאפשר חלק אחר בפונקציונליות או שתשתמש ב- API אחר ובגישה אחרת לכל הבעייתית?

כלומר קניתי איזה מודול מרובה 7 קטעים והייתה עבורו "ספרייה רשמית" מהיצרן. הכנתי ספרייה נוספת לאותו מודול. מה עכשיו? האם הספרייה שלי צריכה להיות במאגר המרכזי כ"ספרייה היחידה עבור ה- HW הזה "או שהיא צריכה להיות" הרשמית של היצרן "? שים לב, שאם היו שניהם, היא תשבור את אחת מבוקשתך" רק "נקודת ספרייה אחת. אם אתה מבטל את היצרן אחד, אז" היחיד "יחסר הרבה תכונות, כמו מאגר משולב למספרים, ממשק עצמים פשוט, דוגמה פשוטה, כיצד להשתמש בו ויהיה תלות קשה בטיימר ספציפי אחד ובכלל לא-אובייקט גנרי, פשוט API פונקציונלי, שיחייב את המשתמש לשבור מספרים שלמים לספרות בודדות איכשהו - לא נשמע טוב מדי. אם אתה מבטל את הספרייה שלי, אז למשתמש יהיה את האמור לעיל, אך התצוגה שלו תרענן רק 10x לשנייה עם מהבהב ומשאיר רוחות רפאים של ספרות אחרות בכל מקום, בעוד שמעבד מלא והמסמכים התיעודיים יהיו בעיקר בסינית. והמשתמש יתגעגע לקצב הרענון 100x לשנייה כמעט ללא שימוש במעבד, ספרות נקיות נחמדות ותווים (פוטנציאלית גם מוגדרת על ידי המשתמש). - גם לא טוב.

במצב הנוכחי של כאוס המשתמש (אולי אתה או כל אחד אחר) יכול להשתמש בספריה, שמתאימה יותר לצרכיו (יהיה זה פשטות ותמיכה שלמה שלמה, או שתהיה נקייה רענון מהיר ושימוש נמוך במעבד) או לשלב את שניהם יחד, מה שהופך את השלישי עם רענון מהיר ומניפולציה פשוטה שלמה וערכה מוגדרת על ידי המשתמש, עם ממשק API נחמד לאובייקט ותיעוד עשיר. זה זקוק רק לאדם אחד עם קצת זמן ומסירות שמקל על מתחילים וכישורי אנגלית וידע בסיסי באובייקטים וכיצד ארוזים "ספריות רשמיות של ארדואינו", כך שה- IDE יכול לייבא אותם בקלות. (ועל אדם כזה לעשות זאת ולתרום אותו לאריזת הספרייה של ארדואינו).

לא הייתי עושה את זה - לצרכים שלי הוא ממשק API פונקציונלי הרבה יותר פשוט ופשוט לשימוש, קח פחות בתים מהזיכרון ופחות מחזורי מעבד ואין לי שום דחף לשפר את הספרייה בדרכים שלא הייתי משתמש בהם. כמו כן אני לא משתמש ב- Arduino IDE, אני משתמש ב- Makefile פשוט כדי לבנות ולהעלות את התוכניות, כך שאוכל להשתמש בעורך טקסט טוב (vim במקרה שלי) בקלות ולא צריך להילחם עם IDE-Notepad-parody.

תחת הרשות המרכזית הגדולה שמעבירה את המודל שלך לא אכפת לי להשתמש בארדואינו בכלל ותיתקע עם הגרסה הסינית, אם בכלל (מכיוון שהיא לא תגיע לשם מחוסר תיעוד אנגלי טוב ופורמט חבילה מתאים. גם).

#8
  0
scls
2018-09-06 16:19:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://downloads.arduino.cc/libraries/library_index.json מספק רשימה של כל הספריות הזמינות במנהל הספריות של Arduino.

השתמשתי בקובץ זה ליצירת https://github.com/scls19fr/arduino_libraries_search זהו סקריפט של פייתון פנדה לחיפוש ספריות ארדואינו התואמות כמה מילות מפתח ולהפלט לקובץ אקסל

ניתן למצוא גם ספריות ארדואינו באמצעות:שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...