שְׁאֵלָה:
אתה יכול לטגן ארדואינו בלי שום דבר מחובר אליו?
Peter Turner
2014-02-27 02:50:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני יוצא לעבוד רק על ארדואינו כל כמה שבועות, אז לפעמים ונקטע הרבה על ידי ילדים קטנים, אז אם אני לגמרי שוכח מה קושחה, אז אני מנתק את הסיכות (כי אין לי כלום מולחם שם) האם עלי להיות בטוח ב 100% שאני לא מתכוון לטגן את הלוח שלי?

היו בעבר מיקרו-בקרים שיש להם פונקציונליות המאפשרת ליצור מכנסיים קצרים פנימיים או להגדיר את השעון בצורה שאיננה ניתנת לשחזור, אך לא לאחרונה
ארבע תשובות:
#1
+7
jippie
2014-02-27 03:57:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למרות שהבקרים בארדואינו מוגנים די טוב, הם עדיין יכולים להיפגע מ- ESD (פריקה אלקטרונית סטטית). אותו אפקט שמשמיע צליל פריך כשאתה מוריד את סוודר הצמר שלך בחורף, או אחרי שאתה הולך עם נעלי גומי על שטיח ואתה נוגע במישהו אחר או בחפץ מתכתי ומקורקע ואתה מרגיש בחירה. חשמל סטטי יכול לפגוע בבקר. זה עלול להישבר לגמרי, או שהוא יכול לתפקד 'ברוב הזמן' או שהחיים יתקצרו.

ארדואינו נהרג גם בקלות עם מצית גז פיזו, פשוט הפוך את הניצוץ ליד עקבות הנחושת להאכיל ישירות בבקר. זה במידה רבה אותה השפעה כמו לעיל.

שוב, הבקרים עצמם מוגנים די טוב, אל תדאג יותר מדי מהם. אבל כשילדים מתרוצצים (על נעלי הגומי שלהם) כדאי לוודא שהם לא מוציאים ניצוץ מהאצבע הקטנה שלהם בטעות לארדואינו שלך. שקית המתכת המגנה היא הטובה ביותר, אך הכנסתה לארון או לקופסה אמורה לעשות את הטריק באותה מידה.

ככלל אצבע כללי, ככל שהאלקטרוניקה מהירה יותר, כך היא רגישה יותר ל- ESD. A Due הוא כנראה רגיש יותר מאשר UNO או MEGA. אך עם הימנעות מחשמל סטטי רגיל, עליך להשתמש בסדר.

`ארדואינו נהרג גם בקלות עם מצית גז פיזו, פשוט הפוך את הניצוץ ליד עקבות הנחושת שמזינים ישירות בבקר` זה מצחיק: למה שמישהו ירצה לעשות את זה? האם זו חוויה אמיתית שלך?
@jfpoilpret אני לא יודע שזה ניסוי מהנה (לצ'יפס זול שבכל מקרה אתה לא צריך). אתה אף פעם לא יודע עם ילדים. אבל זה היה בעיקר כדי להמחיש את המתרחש.
#2
+5
RedGrittyBrick
2014-02-27 02:54:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ארדואינו רחוקים מלהיות חסין כדורים אך ללא שום דבר מחובר (מלבד מקור כוח כמובן) אני בספק אם זה יזיק. אם יש לך ספק, העלה את Blink אליו.

ישנם תואמי ארדואינו מחוספסים. לאחת מהן יש שם ברור למדי

מה יהיה השם המתבקש הזה? Ruggedduino? ;) אתה כנראה צריך לשים את זה בתשובתך כי זה יכול להיקרא 'BulletProofDuino' והמשפט האחרון עדיין יהיה ישים.
@AnnonomusPerson: אני מנסה להגביל את כמות הפרסום שאני נושא בפניך. (במיוחד (?) מכיוון שאין לי שום זיקה לחברה הנוגעת בדבר)
נראה אם ​​כי אם משתמש מעוניין באחד כזה, עליך לספר לו על כך. אתה יכול פשוט לומר * שמעתי על _____ *. שלא לדבר על זה, גם אתה לא ממש מזוהה עם ארדואינו. :)
תשובת @AnnonomusPerson: עודכנה להיות פחות ערמומית.
#3
+2
Manishearth
2014-02-27 03:33:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל מומלץ לא לנסות לקחת קלט מסיכה שמוגדרת כ pinMode (OUTPUT) ולהיפך. בנוסף, אני מעדיף לא לקחת קלט מסיכות משולשות. שני המקרים הללו אינם מזיקים, אך נוהג לא לעשות זאת, במיוחד מכיוון שהם יכולים לגרום לבעיות ביחד עם חומרה כלשהי.

באופן כללי, Arduinos מוגנים מפני תוכנה. נושאים. אינך יכול לשרוף ארדואינו בתוכנה פגומה בלבד.

עם זאת, יש דרכים רבות לטגן ארדואינו באמצעות חומרה.

#4
+2
Anonymous Penguin
2014-02-27 03:50:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בטוח ב 100%? מספר 99.9999 [חוזר]%? כן

הנה כמה בעיות שאתה עלול להיתקל בהן:

  • שימוש בסיכות 0 ו- 1 כאשר אתה מחובר ל- USB (לא יפגע בו, שבב ה- USB אם על לוח עם שבב USB נפרד כנראה יתעלם מהנתונים ה"פגומים ".)
  • מעולם לא הזכרת את הלוח שלך. אם מדובר ב- Uno ושינית את קושחת ה- USB שלך, יתכנו כמה בעיות המחזירות את הלוח שלך אם תשכח שהבהבת עם קושחת המקלדת. זה לא יפגע בזה, אבל אתה עשוי לחשוב שהוא לבנה אם תשכח להחליף אותו מחדש.
  • אם תנתק רק סיכות זוגיות ותשאיר אחרים בפנים, זה עלול לתת מוזר תוצאות ולטגן את הארדואינו או כל מה שמוצמד חלקית
  • אם אתה מבצע שינויים פיזיים בלוח

השני האחרון הוא זה שאתה באמת צריך לדאוג על אודות. ראיתי דיונים קודמים על השמדת לוח עם סקיצה, אך שום דבר לא הוצע.

לבסוף, יש סיכוי שתוכל לפגוע בו באמצעות הגדרת הנתיכים על השבבים על הלוח.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...